SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Solon-Lipiński będzie koordynował kanały TVP dla odbiorców z zagranicy

Zastępca dyrektora biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej Telewizji Polskiej, Marek Solon-Lipiński został pełnomocnikiem zarządu spółki ds. kanałów publicznego nadawcy dla odbiorców za granicą. Ma łączyć obie funkcje.

Marek Solon-Lipiński /fot. LinkedINArticle

Marek Solon-Lipiński objął funkcję zastępcy dyrektora biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej w Telewizji Polskiej na początku 2020 roku. Przeszedł wówczas z Polskiego Radia, gdzie był dyrektorem biura współpracy z zagranicą. Teraz został także pełnomocnikiem zarządu ds. kanałów dla odbiorców zagranicznych.

- Rolą pełnomocnika będzie skoordynowanie działań oraz osiągnięcie synergii w zakresie współpracy kanałów dedykowanym odbiorcom za granicą. O etapach realizacji tego projektu spółka poinformuje rynek w odpowiednim czasie - informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro rzecznika prasowego TVP. Jak się dowiadujemy, Solon-Lipiński nie przestanie być wiceszefem sprzedaży i współpracy międzynarodowej; połączy teraz obie te funkcje. Pierwszy o jego nowej funkcji napisal Presserwis.

W przeszłości Marek Solon-Lipiński był też kierownikiem Działu Współpracy Międzynarodowej TVP, a w latach 2017-2018 reprezentował Telewizję Polską w Komitecie Telewizyjnym EBU (TV Committee), który zajmuje się nadzorowaniem operacji EBU w segmencie telewizyjnym, pomaga w wyznaczaniu kierunków strategicznych, współpracuje z Departamentem Medialnym EBU, opiniuje działalność grup eksperckich, zatwierdza nowe projekty i monitoruje ich realizację. W kwietniu 2021 roku został ponownie wybrany na członka Komitetu Telewizyjnego Europejskiej Unii Nadawców.

W 2020 roku Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty jej działalności zwiększyły się o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Wpływy nadawcy z reklam i sponsoringu zmalały o 12 proc. do 740 mln zł, natomiast z abonamentu rtv i zeszłorocznej rekompensaty wyniosły 2,04 mld zł (to 584 mln zł więcej niż w 2019 roku). Spółka osiągnęła 198 mln zł zysku netto.

 

Dołącz do dyskusji: Marek Solon-Lipiński będzie koordynował kanały TVP dla odbiorców z zagranicy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
FD
Wydaje się, że to właściwy wybór, a koordynacja dwóch obszarów świadczy, że TVP rezolutnie gospodaruje groszem.
odpowiedź
User
1245
Człowiek znikąd, jestem ciekaw, gdzie przed 2016 nabywał doświadczenie zawodowe????
odpowiedź