SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marek Szydłowski członkiem zarządu Grupy TVN

Marek Szydłowski został powołany na członka zarządu Grupy TVN. Ostatnio pełnił w spółce stanowisko dyrektora departamentu prawnego.

Marek SzydłowskiArticle

Jako członek zarządu ds. prawnych Szydłowski będzie odpowiadał za wszelkie działania prawne grupy, jak również bezpieczeństwo informacji, compliance oraz audyt wewnętrzny.

Od 2013 roku Szydłowski kieruje departamentem prawnym w każdej z jednostek operacyjnych Grupy TVN, jest głównym doradcą prawnym zarządu TVN. Specjalizuje się w prawie dotyczącym funkcjonowania firm z sektora mediów, a w szczególności w prawie autorskim, prawie reklamy i prawie internetu.

- Przez ostatnie trzy lata Marek świetnie zarządzał naszym Departamentem Prawnym oraz pomyślnie przeprowadził TVN przez proces integracji ze Scripps Networks Interactive. Marek będzie nieocenionym wsparciem dla działań Zarządu - mówi Jim Samples, prezes Grupy TVN.

Przed dołączeniem do TVN Marek Szydłowski był koordynatorem praktyk TMT oraz prawa ochrony danych osobowych w kancelarii Wardyński i Wspólnicy w Warszawie. W przeszłości pracował jako partner w kilku polskich i zagranicznych kancelariach prawnych, zarządzał także działem prawnym Agory.

Marek Szydłowski skończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2001 został wpisany na listę radców prawnych, a w roku 2003 ukończył z wyróżnieniem studia Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Obecnie zarząd Grupy TVN - poza Samplesem i Szydłowskim - tworzy jeszcze sześć osób. Są to: Christian Anting (odpowiada za digital & e-commerce), Maciej Maciejowski (odpowiedzialny za rozwój biznesu), Edward Miszczak (odpowiada za programy), Adam Pieczyński (odpowiada za segment informacyjny),Piotr Korycki (odpowiada za finanse) i Piotr Tyborowicz (odpowiedzialny za sprzedaż i reklamę).

Przypomnijmy, że w lipcu br. z funkcji prezesa i dyrektora generalnego TVN po prawie siedmiu latach ich pełnienia zrezygnował Markus Tellenbach. Nowym prezesem został Jim Samples, poprzednio przez rok zasiadający w radzie nadzorczej TVN, od lutego br. jako jej przewodniczący.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Szydłowski członkiem zarządu Grupy TVN

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil.
"Edward Miszczak (odpowiada za programy rozrywkowe)" - myślałem, że cały dział programowy.
odpowiedź
User
Rp
Ma wskrzesić trupa ?
odpowiedź
User
gj
TVN to PRL albo gorzej. Zwykła reżimowa telewizja
odpowiedź