SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Wzorek odchodzi ze stanowiska prezesa igus Polska

Prezes zarządu igus Polska Marek Wzorek opuszcza firmę z końcem roku, by zająć się doradztwem biznesowym. Jego obowiązki przejmą Daniel Marzec i Radomir Ochocki, którzy będą zarządzać polskim oddziałem igus wraz z Jolantą Zugaj, główną księgową.

Od lewej: Marek Wzorek, Daniel Marzec, Radomir Ochocki Article

Marek Wzorek od początku przyszłego roku zajmie się prowadzeniem własnej działalności w obszarze doradztwa biznesowego.

– Rozstajemy się w bardzo dobrej atmosferze. Praca w igus była dla mnie bezcennym doświadczeniem –  mówi Marek Wzorek, prezes igus Polska.

Marek Wzorek z firmą związany był od 2008 roku, początkowo jako dyrektor zarządzający, a następnie prezes zarządu. W ciągu kilku lat rozwinął ją do 100-osobowej spółki handlowo-produkcyjno-technologicznej. Był zaangażowany w restrukturyzację oddziału firmy w Singapurze, pracując przez sześć miesięcy jako interim executive manager w hubie firmy na region ASEAN (m.in. Tajlandia, Indonezja, Malezja, Wietnam, Filipiny) oraz zakładał i zarządzał dwa lata rosyjskim oddziałem spółki.

Zarządzanie igus Polska przejmują Radomir Ochocki oraz Daniel Marzec. Będą kierować firmą wraz z Jolantą Zugaj, główną księgową, na zasadach prokury.

Radomir Ochocki awansuje ze stanowiska managera działu łożysk. Z igus Polska związany od 2009 roku, zaczynał jako inżynier sprzedaży, następnie był odpowiedzialny za produkty z zakresu techniki liniowej drylin, zaś przez ostatnie 3 lata zarządzał 25-osobowym zespołem. Wcześniejsze doświadczenie to praca m.in. w Engineering Design Center - Instytut Lotnictwa czy General Electric. Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Daniel Marzec w igus pracuje od ponad 5 lat, zaczynał od zdań związanych z bezpośrednim kontaktem z klientami. Następnie objął funkcję managera produktu e-prowadniki. Ostanie 3 lata zarządzał działem e-systemów prowadzenia energii. Jest absolwentem mechatroniki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Spółka igus zajmuje się produkcją systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. Ma siedzibę w Kolonii oraz oddziały w 35 krajach, zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Wzorek odchodzi ze stanowiska prezesa igus Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl