SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marek Zamłyński szefem IDC Polska

Marek Zamłyński został dyrektorem zarządzającym IDC Polska. Wcześniej pracował w Microsoft Polska, a w nowej roli zastąpił Andrzeja Jarosza, który pozostaje w firmie. Ponadto do polskiego oddziału IDC dołączyli Radosław Stępień, Mirosław Burnejko i Marcin Knieć.

Marek Zamłyński szefem IDC Polska Article

Marek Zamłyński jako dyrektor zarządzający IDC Polska jest odpowiedzialny za wzmocnienie kompetencji konsultingowych firmy, a także poszerzenie i lepsze dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów ery cyfrowej transformacji. Swoim działaniem obejmuje Polskę oraz kraje bałtyckie.

Zamłyński posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania, sprzedaży, marketingu. Specjalizuje się w konsultingu biznesowym oraz IT, ze szczególnym uwzględnieniem transformacji IT. Do tej pory był dyrektorem pionu "Cloud & Enterprise" w firmie Microsoft Polska, przez ostatnie 6 lat odpowiadając m.in. za strategie, wprowadzenie i sprzedaż usług chmury obliczeniowej Microsoft na polskim rynku. Wcześniej pracował w firmie IBM Polska, gdzie prowadząc dział handlowy IBM Software Group odpowiadał za rozwój rynku oprogramowania IBM.

Andrzej Jarosz, od 18 lat zarządzający polskim oddziałem IDC, będzie obecnie odpowiadał za rozwój oferty usług doradczych dla dyrektorów działów IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) w ramach globalnej oferty IDC IT Executive Program (IEP).

Poza tym do zespołu IDC Polska dołączył Radosław Stępień, który będzie odpowiadał za sprzedaż i rozwój oferty usług doradczych dla dyrektorów działów IT w Polsce. Stępień jest doświadczonym managerem w obszarze IT i analityki. Wcześniej sprawował kierownicze stanowiska w instytucjach administracji centralnej oraz bankowości w obszarze IT i analiz, m.in. był członkiem zarządu w ZUS, CIO w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w Banku Gospodarstwa Krajowego. Kierował również grupą roboczą odpowiadającą za przeprowadzenie Narodowego Spisu Powszechnego 2011.

Nową osobą w zespole jest też Mirosław Burnejko - ekspert od chmury publicznej. W IDC będzie odpowiadał za rozwój programu chmury publicznej w regionie CEE, wspierając zespoły badań, konsultingu i konferencji swoją wiedzą na temat cloud computing. Wcześniej pracował przy projektach w Polsce i Europie jako konsultant chmury publicznej w Amazon Web Services oraz jako cloud solution architect w Microsoft. Znany jest też jako autor bloga chmurowisko.pl, czy Public Cloud User Group.

Ponadto do działu sprzedaży dołączył Marcin Knieć, który swoje działania ma skupić na rynku producentów oprogramowania, dostawców technologii i usług IT oraz w sektorze telekomunikacyjnym. Jego wiedza i doświadczenie wyniesione z dotychczasowych projektów zrealizowanych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informatycznych oraz inżynierskich, mają wzmocnić lokalną pozycję IDC w obszarach takich jak Cloud, 3D Printing czy też IoT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marek Zamłyński szefem IDC Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl