SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prowadząca „Studio Wschód” żegna się z TVP po 17 latach. Ma współpracować ze znanym portalem

Maria Przełomiec poinformowała w mediach społecznościowych, że rozstaje się z TVP. Dziennikarka przez 17 lat prowadziła w telewizji publicznej program „Studio Wschód”, który znika z anteny. Przełomiec zapowiedziała w rozmowie z nami, że będzie kontynuować format we współpracy z Defence24.

Maria Przełomiec, fot. TVP Maria Przełomiec, fot. TVP

- Po 17 latach kończy się moja przygoda ze „Studiem Wschód”. Żałuję, że niknie program informujący o sytuacji za naszą wschodnią granicą, ale to co się dzieje na świecie jest zbyt ważne, by rezygnować z komentowania tych wydarzeń, dlatego już myślę o nowym projekcie. Do zobaczenia - napisała Maria Przełomiec na portalu X.

Maria Przełomiec rozstaje się z TVP

Skontaktowaliśmy się z dziennikarką, by zapytać o okoliczności rozstania z TVP i plany na przyszłość. - Rozstaliśmy się z Telewizją Polską za porozumieniem stron. Nikt nam nie tłumaczył, dlaczego znika „Studio Wschód”. Zostaliśmy zaproszeni do kadr TVP i tyle. Kilka razy proponowaliśmy spotkanie, byliśmy gotowi wrócić na antenę, ale nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Przez trzy miesiące pozostawaliśmy w takim zawieszeniu - przekazała Przełomiec portalowi Wirtualnemedia.pl.

Czytaj także: Dorota Wysocka-Schnepf odchodzi z “GW”

Maria Przełomiec prowadziła “Studio Wschód” od 2007 roku, gdy program zaczął pojawiać się na antenie. Początkowo w TVP3, a następnie na kanale TVP Info. Omawiano w nim bieżące wydarzenia w Rosji, Ukrainie, Białorusi, krajach bałtyckich i Azji. Występowali w nim politycy oraz eksperci.  

Dziennikarka zapowiada nowe plany

Przełomiec zapowiada, że będzie kontynuować podobny format. - Mój wydawca również pożegnał się z TVP. Z tego powodu planujemy na YouTube program podobny do „Studia Wschód” we współpracy z portalem Defence24. Postaramy się, by audycja była jeszcze ciekawsza i „bogatsza” niż poprzednio, z udziałem zagranicznych gości. Jeden z producentów telewizyjnych zaproponował nam współpracę. To na razie etap tworzenia i więcej nie mogę powiedzieć - dodała dziennikarka.

Czytaj także: Monika Borowska rozstaje się z TVP

Defence24 to polski serwis poruszający kwestia bezpieczeństwa krajowego i światowego. Posiada także kanał na YouTube, który ma ponad 142 tys. subskrypcji, a ponad 2200 filmów zapewniło 58 mln wyświetleń.

Maria Przełomiec przyznała niedawno w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że w ostatnich latach w mediach publicznych pojawiała się propaganda, ale jej progam „nie był w to wmieszany”. - Od kilku lat nie zapraszałam polityków, nie chcąc mieszać w to politykę wewnętrzną. Gościłam wyłącznie ekspertów, przede wszystkim z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Ośrodka Studiów Wschodnich, a także z zagranicy. Wszyscy wyrażają zdumienie, że nie ma bardzo ważnego programu, tłumaczącego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą i nie wiadomo, co z nim będzie - opowiadała dziennikarka. 

Zapytaliśmy biuro prasowe Telewizji Polskiej o przyszłość „Studia Wschód” lub podobnego formatu, ale do momentu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Dołącz do dyskusji: Prowadząca „Studio Wschód” żegna się z TVP po 17 latach. Ma współpracować ze znanym portalem

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
2PaC
No niestety ale jeśli współpracowało die z reżimem tak się kończy karierę.... a wystarczyło odejść jak Orłoś...
16 71
odpowiedź
User
PK
Wojny plemiennej ciąg dalszy. Albo oni albo my. Nic bardziej nie cieszy naszych sąsiadów, jak słaba, bo podzielona Polska.
39 8
odpowiedź
User
animowany
Miało być lepiej, a POpaprańce robią dokładnie to samo co pisiory.
46 17
odpowiedź