SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marina Dubakina za Karin Sköld prezeską i dyrektorką generalną ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce

Marina Dubakina została prezeską i dyrektorką generalną ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce. Przejęła obowiązki Karin Sköld, która objęła stanowisko zastępcy dyrektora ds. operacyjnych w Grupie Ingka.

Marina DubakinaArticle

Marina Dubakina dołączyła do IKEA ponad 18 lat temu. Początkowo pracowała w Rosji, gdzie ostatnią funkcją, jaką pełniła, było stanowisko dyrektorki ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Od 2014 r. zdobywała doświadczenie w Szwecji, rozwijając się jako asystentka prezesa zarządu Grupy Ingka. Następnie pracowała jako dyrektorka regionu w Barcelonie. 

W 2021 r. Dubakina przeprowadziła się do Polski, gdzie objęła stanowisko dyrektorki regionalnej w IKEA Retail odpowiedzialnej za sześć lokalnych rynków w ramach regionu zachodniego.

Na początku lutego IKEA podała, że Marina Dubakina wejdzie do zarządu polskiego oddziału firmy.

Zobacz: IKEA testuje dostawy swojej oferty gastronomicznej z Glovo

Nowa prezeska IKEA w Polsce

- Bardzo się cieszę z objęcia stanowiska prezeski i dyrektorki generalnej ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce. Z ogromną przyjemnością, wraz z wieloma zaangażowanymi i oddanym pracownikami, będę wspierać rozwój naszej wielokanałowej aktywności w Polsce - komentuje Marina Dubakina. Dodaje, że chce kontynuować podejmowane przez IKEA działania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

- Dziś IKEA w Polsce to cały łańcuch dostaw, w tym produkcja, dystrybucja i sprzedaż. Bycie częścią tej wspaniałej historii to wyjątkowe uczucie, bez względu na to, jak dobre czy trudne są czasy. Jako IKEA jesteśmy zróżnicowanym zespołem, który podąża za nieustannie zmieniającym się środowiskiem, uczy się od siebie nawzajem i od naszych klientów, dzięki czemu kontynuujemy pracę nad tworzeniem naszej wspólnej i lepszej przyszłości – mówi Marina Dubakina.

Zobacz: IKEA podnosi ceny swoich towarów. Winna pandemia i inflacja

W roku finansowym 2021 IKEA podniosła udział sprzedaży online w całkowitej sprzedaży z 20 proc. do 29 proc. W tym samym okresie sprzedaż wzrosła rok do roku o 9 proc.

Poprzednia prezeska IKEA Retail w Polsce, Karin Sköld, piastowała to stanowisko od 1 września 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Marina Dubakina za Karin Sköld prezeską i dyrektorką generalną ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
haha
nowa ska i oseska :)
odpowiedź