SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Chołyst dyrektorem generalnym Electrolux w Polsce

Mariusz Chołyst został nowym dyrektorem generalnym firmy Electrolux w Polsce. Pracuje w niej od 2007 roku.

 

Mariusz ChołystMariusz Chołyst

Chołyst ma skupić się na wzmocnieniu relacji z klientami i dalszemu budowaniu silnej marki. Jednocześnie będzie kontynuować wdrażanie globalnej misji firmy, której ważną częścią jest zrównoważony rozwój i dbanie o środowisko naturalne.

- Niewątpliwie największym aktualnie wyzwaniem stojącym przed biznesem w Polsce i na świecie jest nieprzewidywalność sytuacji geopolitycznej oraz jej negatywny wpływ na niemal wszystkie gałęzie gospodarki. Tak wysoka dynamika zmian wymaga innego niż dotychczas podejścia do strategii działania jak również podejmowanie decyzji, które zminimalizują wpływ obecnej koniunktury na wyniki firmy. Bazując na moim wieloletnim doświadczeniu w globalnych strukturach firmy jak i w Polsce, moim zadaniem jest skutecznie zaadresować ekonomiczny wpływ inflacji, rosnące ceny energii i zmieniające się zachowania konsumenckie. Jednocześnie, zarządzając firmą wierną szwedzkim wartościom, będę kontynuować wdrażanie inicjatyw oraz rozwiązań przyjaznych środowisku jak również promujących proekologiczne nawyki wśród konsumentów - mówi Mariusz Chołyst.

Mariusz Chołyst rozpoczął pracę w firmie Electrolux w 2007 roku i zajmował różne stanowiska kierownicze w dziale finansowym firmy, m.in. w Globalnym Centrum Usług Wspólnych w Krakowie, w Centrali w Sztokholmie i Wiedniu.

Od 2020 jako cluster product line manager był odpowiedzialny za rozwój kategorii produktów z obszaru odkurzacze oraz małe urządzenia AGD dla 24 rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Dołącz do dyskusji: Mariusz Chołyst dyrektorem generalnym Electrolux w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl