SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Gaca, Jacek Kowalski oraz Maciej Nowohoński przez następne 3 lata w zarządzie Orange Polska

Mariusz Gaca, Jacek Kowalski oraz Maciej Nowohoński zostali powołani na kolejne kadencje do zarządu Orange Polska. Wszyscy trzej menedżerowie będą pełnić swoje funkcje przez następne 3 lata.

Od lewej: Mariusz Gaca, Jacek Kowalski i Maciej NowohońskiArticle

Orange Polska poinformował że 6 lutego 2020 r. rada nadzorcza powołała Mariusza Gacę, Jacka Kowalskiego oraz Macieja Nowohońskiego na stanowiska członków zarządu na kolejne kadencje.

Orange zaznacza, że powołanie zostało dokonane przed upływem obecnej kadencji. Kadencje rozpoczną się w dniu najbliższego zwyczajnego walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Orange Polska za 2019 r. i potrwają 3 lata.

Mariusz Gaca pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. rynku konsumenckiego, Jacek Kowalski jest członkiem zarządu ds. zasobów ludzkich, zaś Maciej Nowohoński pełni funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za finanse oraz rynek klientów operatorów.

Mariusz Gaca

Mariusz Gaca od stycznia 2017 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. rynku konsumenckiego, jest również przewodniczącym komisji etyki Orange Polska. Od 2011 r. jest również wiceprezydentem Pracodawców RP oraz przewodniczącym polskiej sekcji BIAC przy OECD.

Karierę zawodową Gaca rozpoczął w 1995 r. w Grupie Elektrim. Od 2001 r. pracował w Grupie Telekomunikacja Polska jako dyrektor pionu multimediów i był odpowiedzialny za rozwój oferty dostępu do internetu dla rynku klientów indywidualnych.

Od 2009 r. Gaca pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Grupy TP oraz prezesa zarządu PTK Centertel (operatora telefonii komórkowej Grupy TP), aż do połączenia PTK Centertel z Telekomunikacją Polską w 2013 r. W latach 2014-2016 był wiceprezesem zarządu Orange Polska ds. rynku biznesowego.

Mariusz Gaca jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign oraz AMP z INSEAD.

Jacek Kowalski

Jacek Kowalski od stycznia 2011 r. jest na stanowisku członka zarządu ds. zasobów ludzkich w Orange Polska. Wcześniej, od 2009 r. był dyrektorem wykonawczym Telekomunikacji Polskiej (obecnie Orange Polska) ds. zasobów ludzkich.

Kowalski jest związany z firmą od ponad 10 lat. Swoją karierę w grupie rozpoczynał w 2001 r. w PTK Centertel na stanowisku menedżera human resources dla sprzedaży i marketingu. Od 2005 r. był dyrektorem pionu zarządzania kompetencjami i rozwojem pracowników.

Wcześniej Kowalski był dyrektorem Szkoły Przedsiębiorczości i Kadr w Infor Training (Grupa Wydawnicza Infor) oraz dyrektorem Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odpowiedzialnym za wdrażanie programów szkoleniowych wspierających rozwój edukacji w Polsce.

W 1989 r. Jacek Kowalski ukończył wydział historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz, w roku 1996, studia podyplomowe kierowania instytucjami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi na UW.

Maciej Nowohoński

Maciej Nowohoński jest członkiem zarządu Orange Polska ds. finansów od marca 2014 r. Z Orange Polska związany jest od 2003 r. Pełnił różne role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w obszarze finansów, w tym funkcję kontrolera Grupy Orange Polska w latach 2006-2014.

W latach 2010-2011 Nowohoński zajmował także stanowisko członka zarządu w spółce Emitel, natomiast w latach 2011-2013 był członkiem zarządu ds. Finansów w spółce PTK Centertel.

Od stycznia 2020 r. menedżer odpowiada również za rynek operatorów.  Zasiada też w radach nadzorczych wybranych spółek Grupy Orange Polska. Przed dołączeniem do zespołu Orange pracował między innymi w Arthur Andersen i Andersen Business Consulting.

Maciej Nowohoński jest absolwentem kierunku handel zagraniczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz szkoły biznesu Hogeschool van Arnhem en Nijmegen w Holandii.

Orange Polska wypracował w trzecim kwartale 2019 r. 946 mln zł zysku EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL), o 22,4 proc. więcej niż przed rokiem. Wzrosła też liczba klientów internetu i usług mobilnych. Operator zakończył wrzesień z 979 tys. klientów usług telewizyjnych, w tym 495 tys. klientów IPTV i 484 tys. klientów telewizji satelitarnej (DTH).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Gaca, Jacek Kowalski oraz Maciej Nowohoński przez następne 3 lata w zarządzie Orange Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl