SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Lodziński naczelnym opolskiego wydania „Gazety Wyborczej”

Od 1 stycznia redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej Opole” (Agora) jest Mariusz Lodziński. Anita Dmitruczuk, dotychczasowa szefowa opolskiego zespołu dziennika, dołączyła do działu redakcji lokalnych „Wyborczej”.

Mariusz LodzińskiArticle

Anita Dmitruczuk będzie koordynować publikacje serwisów lokalnych na temat zmian klimatu, wspierać najmniejsze redakcje w tworzeniu piątkowych tygodników lokalnych oraz - jako dziennikarka i redaktorka - współpracować z działem Klimat i Środowisko.

„Za nami bardzo intensywny rok. Stworzyliśmy serwisy lokalne Wyborcza.pl w sześciu nowych miastach, uruchomiliśmy nowy dział Klimat i Środowisko, odświeżyliśmy też reporterską sekcję »Witamy w Polsce«. Wszystkie te obszary potrzebują mocnego zaplecza redaktorskiego, także w zespołach lokalnych. Anita Dmitruczuk jest świetną redaktorką oraz ekspertką od spraw klimatycznych i środowiskowych, dlatego jej wiedzę i doświadczenie chcemy wykorzystać do wzmocnienia naszych nowych przedsięwzięć” - mówi cytowany w komunikacie Mikołaj Chrzan, wicenaczelny „Gazety Wyborczej” i szef jej redakcji lokalnych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Z kolei Mariusz Lodziński to doświadczony dziennikarz i redaktor, od ponad 20 lat piszący dla »Wyborczej Opole«. Świetnie zna region, potrafi pracować z ludźmi, dlatego wierzę, że opolska redakcja pod jego kierownictwem będzie jeszcze skuteczniej zdobywać czytelników i prenumeratorów. Liczę także na to, że od teraz tematy z Opola będą częściej obecne na krajowych łamach dziennika. Cieszę się z tych zmian, bo chcę, by »Wyborcza« była redakcją, która umożliwia rozwój - zarówno dziennikarzom, jak i redaktorom” - dodaje Chrzan.

Anita Dmitruczuk była naczelną „GW” w Opolu przez osiem lat

Mariusz Lodziński jest związany z opolską redakcją „Gazety Wyborczej” od ponad 20 lat. Zaczynał w latach 90. jako współpracownik działu sportowego, którym później przez długi czas kierował. Następnie stał na czele działu miejskiego i redagował lokalne wydania „Co Jest Grane 24”, m.in. opisywał sprawy kryminalne, a także obsługiwał opolski festiwal oraz zajmował się samorządem i polityką. Od 2014 roku był zastępcą redaktora naczelnego „Wyborczej” w Opolu.

Anita Dmitruczuk od 2014 roku kierowała opolską redakcją „Gazety Wyborczej”. Wcześniej była zastępczynią redaktora naczelnego „Wyborczej Opole” oraz autorką lokalnych treści społecznych, kulturalnych i naukowych. Z „Gazetą Wyborczą” współpracuje od 2005 roku. W 2008 roku, wraz z Dorotą Wodecką, była laureatką Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach międzynarodowych w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. To pomysłodawczyni i autorka programu edukacji obywatelskiej dla młodzieży licealnej „Miasto Młodych”, który „Gazeta Wyborcza” realizowała z miastem Opole. Od roku wspiera także dział „Wyborczej” Klimat i Środowisko.

W ub.r. „Gazeta Wyborcza” uruchomiła sześć nowych serwisów lokalnych: w Zakopanem, Wałbrzychu, Kaliszu, Koszalinie, Rybniku i Elblągu, obecnie ma ich 33.

Według danych PBC we wrześniu 2021 roku średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 53 781 egz., o 13,07 proc. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Mariusz Lodziński naczelnym opolskiego wydania „Gazety Wyborczej”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl