SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mariusz Pilis redaktorem naczelnym redakcji opinii i komentarzy PAP

Od 8 maja Mariusz Pilis, który ostatnio pracował w TVP, został szefem redakcji opinii i komentarzy PAP. To nowa jednostka w strukturze Polskiej Agencji Prasowej - codziennie będzie publikować komentarze publicystów i ekspertów.

Mariusz Pilis, fot.tvp Mariusz Pilis, fot.tvp

- Powstanie Redakcji Opinii i Komentarzy PAP to odpowiedź na zapotrzebowanie odbiorców Polskiej Agencji Prasowej. Redakcja będzie zapewniała rzetelne, wiarygodne opinie i komentarze do bieżących wydarzeń. Skupi się również na analizach eksperckich, tłumaczących wpływ poszczególnych wydarzeń na życie publiczne - podano w komunikacie.

Mariusz Pilis to dziennikarz, korespondent wojenny, reżyser, producent telewizyjny i filmowy, autor książek i publicysta. Od stycznia do września 2016 roku był dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP.

Rozpoczynał jako reporter i prezenter programów informacyjnych w ośrodku regionalnym TVP w Krakowie. Był korespondentem TVP na Ukrainie. Pomysłodawca i pierwszy dyrektor TVP INFO. Współpracował z wieloma telewizjami m.in. z brytyjskimi BBC i Channel4, holenderską VPRO, duńską TV2. Stworzył ponad 20 filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Ukrainie, Azji Centralnej, Bliskim Wschodzie.

Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody SDP w 2001 (im. K. Dziewanowskiego) i 2013 r. (im. St. Żeromskiego). Filmy Pilisa były nominowane do prestiżowych nagród filmowych w Europie (m.in. Rory Peck Award w Londynie, Prix Europa w Berlinie, IDFA w Amsterdamie).

Polska Agencja Prasowa zatrudnia ponad 370 dziennikarzy. Prezesem PAP od maja 2016 r. jest Artur Dmochowski.

Dołącz do dyskusji: Mariusz Pilis redaktorem naczelnym redakcji opinii i komentarzy PAP

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sda
Trzeba będzie zmienić nazwę na Prawicowa Agencja Prasowa
0 0
odpowiedź
User
Insider
Pilis ma nadzorować rzetelne, wiarygodne opinie i komentarze?! Hahahaha...
0 0
odpowiedź
User
Insider
Pilis ma nadzorować rzetelne, wiarygodne opinie i komentarze?! Hahahaha...
0 0
odpowiedź