SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Rokos odchodzi z Halo.Radia. "Dziękuję w szczególności Kubie Wątłemu"

Redaktor naczelny internetowego Halo.Radia Mariusz Rokos odchodzi z rozgłośni. Będzie z nią związany do końca roku. - To był zaszczyt - mówi Wirtualnemedia.pl Mariusz Rokos, podsumowując czas pracy w rozgłośni.

Mariusz Rokos / fot. Halo.RadioArticle

Mariusz Rokos z końcem grudnia odchodzi z Halo.Radia. - Podjąłem taką decyzję i nie będę jej komentował - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Redaktorem naczelnym rozgłośni został w październiku 2020 r. Było to nowo utworzono stanowisko w stacji, którą od początku kieruje Kuba Wątły. W tym samym czasie z Halo.Radia odchodzili kolejni dziennikarze. Oskarżali szefa m.in. o cenzurę i "fatalne zarządzanie". Jesienią 2020 r. ze stacją pożegnała się większość zespołu, który tworzył ją od początku, m.in. Roman Kurkiewicz, Wojciech Krzyżaniak, Karolina Rogaska, Tomasz Piątek, Agnieszka Żądło czy Piotr Szumlewicz.

Po fali odejść, pod koniec zeszłego roku, do stacji ściągnięto nowe osoby, m.in. Joannę Warechę, Adama Byśka, Zbigniewa Stefanika, Marcina Górskiego, Annę J. Dudek czy Pawła Moskalewicza.

- Dziękuję wszystkim paniom i panom za tworzenie audycji, a w szczególności Kubie Wątłemu za zaproszenie mnie do najciekawszego projektu medialnego, w jakim miałem zaszczyt być obecnym - mówi Mariusz Rokos. - Dziękuję też z całego serca słuchaczkom i słuchaczom. Jesteście najważniejsi i to dla was, i z wami, poznajemy świat. Dziękuję. To był zaszczyt.

Mniej patronów: rok temu - 452, teraz - 79

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 r. Stacja od początku transmitowała w wersji wideo swoje programy na żywo, które można było oglądać na Facebooku, YouTubie i za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji. W maju br. Halo.Radio przestało nadawać w formule wideo. - Wszystkie podejmowane decyzje są częścią realizowania długofalowej strategii, mającej na celu m.in. maksymalne ułatwienie słuchania Halo.Radia - mówił nam wtedy Mariusz Rokos.

Rozgłośnia od początku jest wspierana finansowo przez słuchaczy. Na koncie Fundacji Obywatelskiej, która realizuje ten radiowy projekt, w serwisie Patronite.pl do tej pory uzbierano ponad 531 tys. zł. Ale w ostatnich miesiącach ubywa wpłacających. Gdy redaktorem naczelnym Halo.Radia został Mariusz Rokos, gotowość do wsparcia medium zadeklarowały 452 osoby, które w sumie chciały miesięcznie wpłacać nieco ponad 14,6 tys. zł. Teraz stacja ma zaledwie 79 patronów, którzy co miesiąc są w stanie przekazać na działania radia łącznie 2,4 tys. zł. W ostatnich miesiącach rozgłośnia głównie prezentuje na antenie muzykę. Już przy starcie projektu Kuba Wątły informował nas, że na utrzymanie działalności potrzeba ok. 100 tys. zł co miesiąc.

Mariusz Rokos przez wiele lat był DJ-em Radia ZET, gdzie prowadził m.in. "Komputerową Listę Przebojów". Pracował też w radiowej Trójce, Polskim Radiu BIS, Jedynce, ChilliZet oraz Radiu Zet Gold. Był również gospodarzem programu "WidziMiSię" w Polsat News 2. W Halo.Radiu był redaktorem naczelnym i prowadzącym pasmo "Halo.Aktualności".

Dołącz do dyskusji: Mariusz Rokos odchodzi z Halo.Radia. "Dziękuję w szczególności Kubie Wątłemu"

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Daf
I tak długo to trwało...
odpowiedź
User
animowany
A co tu komentować? Nie ma hajsu, a nikt dla idei pracował nie będzie, nawet Wątły. Tylko patrzeć jak zwinie interes.
odpowiedź
User
Labs
to jeszcze istnieje?
odpowiedź