SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mariusz Rokos redaktorem naczelnym Halo.Radia

Mariusz Rokos został redaktorem naczelnym Halo.Radia - to nowo utworzone stanowisko w strukturze rozgłośni. Dyrektorem programowym pozostaje Kuba Wątły.

Mariusz Rokos / fot. Halo.RadioArticle

Jak wynika z naszych informacji, Mariusz Rokos ma odpowiadać za pracę koncepcyjną nad anteną Halo.Radia, by była „maksymalnie atrakcyjna dla słuchaczek i słuchaczy” oraz za organizację pracy całego zespołu.

- Miałem okazję długo rozmawiać z trojgiem kandydatów na to stanowisko. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia z Mariuszem Rokosem, którego szeroki wachlarz kompetencji oraz niezbędne przy tym wyjątkowym projekcie kreatywne myślenie znajdą właściwe zastosowanie w Halo.Radiu. Od stycznia czekają nas duże zmiany mające na celu dalszą profesjonalizację całego projektu, a przez to m.in. zwiększenie jego zasięgów. Byliśmy i pozostaniemy jedynym medium w Polsce, które mówi wszystko - zapewnia Kuba Wątły, dyrektor programowy rozgłośni.

Mariusz Rokos jest dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym. Przez wiele lat był DJ-em Radia Zet, gdzie prowadził m.in. „Komputerową Listę Przebojów”. Pracował w Radiowej Trójce, Polskim Radiu BiS, Jedynce, a od grudnia 2008 do marca 2013 roku był gospodarzem porannego pasma w Radiu Chilli Zet - „Chilli Zet i już”. Był także związany z Radiem Zet Gold, gospodarzem programu „WidziMiSię” w Polsat News 2, a w 2020 roku dołączył do Halo.Radia, gdzie prowadzi pasmo „Halo.Aktualności”.

Problemy finansowe, szykowane zmiany

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o planowanych zmianach w funkcjonowaniu internetowego Halo.Radia, które są konieczne, by poprawić jego sytuację finansową. Z pisma do słuchaczy i patronów wynikało, że potrzebne jest ograniczenie kosztów. W tym celu zmniejszona ma zostać m.in. stawka za prowadzenie programów dla dziennikarzy, która obecnie wynosi 40 zł netto za godzinę. Teraz ma być obniżona o 10 zł. Dodatkowo do końca 2020 roku nie będą uzupełniane wakaty, a najchętniej słuchane audycje mają pojawiać się w prime time.

Obecnie w serwisie Patronite.pl gotowość do wsparcia medium zadeklarowało 452 osoby, które w sumie chcą wpłacać miesięcznie nieco ponad 14,6 tys. złotych. Już przy starcie projektu, Kuba Wątły informował nas, że na utrzymanie działalności potrzeba mniej więcej 150 tys. zł co miesiąc. Część kwoty wsparcia od słuchaczy ma pochodzić z wpłat bezpośrednich, które w sumie mają dawać ok. 50 tys. zł miesięcznych przychodów.

W ostatnich dniach ze stacji odeszła Karolina Rogaska, Marcin Celiński, Radosław Gruca, Joanna Frejus, Kornel Wawrzyniak, Bart Staszewski, Emilia Wiśniewska i Tomasz Piątek.

Dołącz do dyskusji: Mariusz Rokos redaktorem naczelnym Halo.Radia

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LG
"Byliśmy i pozostaniemy jedynym medium w Polsce, które mówi wszystko" - nic śmieszniejszego dzisiaj nie przeczytacie :))))
odpowiedź
User
Miotacz Żerzuhy
Gratulacje! Właściwy człowiek na właściwym miejscu!
odpowiedź
User
halo
a ma juz 3 asystentki?
odpowiedź