SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mariusz Smolarek naczelnym Chillizet, Iwona Kostka-Kwiatkowska odchodzi

Od 13 stycznia Mariusz Smolarek obejmie stanowisko redaktora naczelnego stacji Chillizet (należącej do Eurozetu). Zajmująca poprzednio to stanowisko Iwona Kostka-Kwiatkowska żegna się z rozgłośnią.

Mariusz Smolarek Article

Mariusz Smolarek od 2016 roku jest redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Antyradia. Zachowa te funkcje jako redaktor naczelny Chillizet (obie stacje należą do Eurozetu).

Ogółem Smolarek z firmą jest związany od 15 lat, natomiast w branży radiowej pracuje od 1995 roku. Zaczynał w Radiu Live w Częstochowie. W kolejnych latach pracował w RMF FM i Radiu Złote Przeboje.

W 2005 roku dołączył do katowickiej redakcji Antyradia. Prowadził własne programy „Saysmologia” oraz „Łowcy”. Trzy lata później został szefem katowickiego oddziału stacji, a w 2013 roku objął stanowisko szefa anteny Antyradia w warszawskim biurze.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Iwona Kostka-Kwiatkowska zarządzała redakcją Chillizet od maja 2017 roku, nie podano przyczyn jej odejścia ani planów zawodowych.

Wcześniej Kostka-Kwiatkowska przez 9 lat była szefową Akademickiego Radia Kampus, a w latach 2011-2014 związana była z siecią Euranet Plus (odpowiadała tam za współpracę przy tworzeniu struktury europejskiej sieci rozgłośni akademickich). Potem przez dwa lata pracowała w Polskim Radiu (jako dyrektor kolejno Czwórki i Agenci Promocji Polskiego Radia) i przez prawie rok jako kierownik ds. promocji i komunikacji w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Seria odejść z Chillizet, stacja z nową ramówką i profilem muzycznym

Jesienią ub.r. z redakcją Chillizet pożegnało się kilka osób. Z końcem września odeszła dyrektor muzyczna Martyna Wawryło-Wojciechowska. - Chcę spróbować sił w innym miejscu, gdyż ja i redaktor naczelna mamy inna wizję funkcjonowania stacji - mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl.

Jednocześnie z rozgłośni odeszli prowadzący autorskie audycje Katarzyna Nowicka „Novika” i Bartek Winczewski.

Z Chillizet rozstali się również m.in. asystent dyrektor muzycznej Marcin Chrzaniuk, sekretarz redakcji Karolina Kutera oraz autorzy autorskich redakcji Gabriela Drzewicka i Dominika Kontarowicz. Natomiast od czerwca południową część pasma „Nastaw się na Chillout” prowadzi w stacji Iwona Kutyna.

Na początku października Chillizet zyskało nową ramówkę, strategię muzyczną i liner „Jest dobrze”. Do zespołu stacji dołączyli Agata Passent, Maciej „Envee” Goliński i Paweł Juzwuk, a funkcję dyrektora muzycznego objęła Urszula Prussak.

Według badania Radio Track od sierpnia do października ub.r. Chillizet miało 0,2 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Smolarek naczelnym Chillizet, Iwona Kostka-Kwiatkowska odchodzi

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:)
Nareszcie! :)
102 4
odpowiedź
User
Gabi
Mariusz, gratuluje!
82 5
odpowiedź
User
Mateo
GRATULACJE!
75 4
odpowiedź