SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mariusz Staniszewski odwołany, zarząd Polskiego Radia jednoosobowy

Mariusz Staniszewski, dotychczasowy członek zarządu Polskiego Radia został odwołany decyzją Rady Mediów Narodowych. W czwartek odbyło się nagłe zebranie, w którym podjęto decyzję o jednoosobowym zarządzie spółki. Prezesem pozostaje Andrzej Rogoyski.

Mariusz Staniszewski, fot. Polskie Radio Article

Jako pierwsi przed dwoma tygodniami pisaliśmy, że po 2 latach pracy w zarządzie Polskiego Radia Mariusz Staniszewski może zostać odwołany ze stanowiska wiceprezesa spółki, ze względu na rok wyborczy.

W czwartek niespodziewanie odbyło się posiedzenie Rady Mediów Narodowych, podczas którego zdecydowano o odwołaniu Mariusza Staniszewskiego ze stanowiska członka zarządu.

W Radzie Mediów Narodowych, która od połowy 2016 roku odpowiada za powoływanie i odwoływanie członków do zarządów firm mediów publicznych, troje z pięciorga członków to posłowie PiS: Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański (jest przewodniczącym). W Radzie są też Juliusz Braun (z rekomendacji PO) i Grzegorz Podżorny (wskazany przez Kukiz ’15).

Staniszewski był wiceprezesem od 2017 roku

Mariusz Staniszewski został wybrany do zarządu Polskiego Radia w lutym 2017 roku, po rezygnacji Barbary Stanisławczyk-Żyły. Rada Mediów Narodowych zdecydowała wtedy, że zarząd będzie dwuosobowy, a Staniszewski pozostanie jego członkiem.

Mariusz Staniszewski był już raz zagrożony odwołaniem – w sierpniu ub.r. poprzedni prezes Jacek Sobala został zawieszony, a później odwołany ze stanowiska. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem jego odwołania przez Radę Mediów Narodowych miały być konflikty w zarządzie.

W 2017 roku Polskie Radio zanotowało 297,92 mln złotych przychodów oraz zysk netto przekraczający 2,79 mln złotych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mariusz Staniszewski odwołany, zarząd Polskiego Radia jednoosobowy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek z radia
Bardzo dobra decyzja. Szkodził radiu swoimi decyzjami. Wyjątkowo konfliktowa osoba.
34 15
odpowiedź
User
Zorientowany
No to się teraz zacznie...tuba na maksa! Staniszewski w tym trochę przeszkadzał...wiec juz po problemie ;)
30 19
odpowiedź
User
Rock
Zła decyzja! Jedyny fachowiec w zarządzie. Radio teraz jak titanic! Staniszewski był uczciwy
20 26
odpowiedź
User
Samuel
Bardzo dobra decyzja. Szkodził radiu swoimi decyzjami. Wyjątkowo konfliktowa osoba.


Krzysiek, a ty nie bardziej z telewizji?...
19 13
odpowiedź
User
W
Pisowskiej tubie radiowej nic już nie pomoże. Radio 1 i 3 w ruinie.
15 12
odpowiedź