SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marka Goplana warta prawie 40 milionów

Jutrzenka kupiła poznańską Goplanę za 66 mln zł, z czego ponad połowę wydała na zakup samej marki

Przedsiębiorstwo Cukiernicze Jutrzenka kupiło od Nestle markę Goplana oraz zakład produkcyjny w Poznaniu za około 65 mln zł - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Za przeniesienie prawa użytkowania wieczystego gruntów i własności budynków zakładu w Poznaniu Jutrzenka zapłaci 10,6 mln zł, natomiast za składniki majątkowe tego zakładu 15,5 mln zł.

Za przeniesienie praw własności intelektualnej Jutrzenka zapłaci Societe des Produits Nestle równowartość 14,9 mln franków szwajcarskich.

Zapłata będzie zrealizowana w trzech rocznych ratach do 31 grudnia 2006 roku.

Jutrzenka zawarła w październiku ubiegłego roku umowy przedwstępne, na mocy których kupić miała od Nestle markę Goplana oraz zakład produkcyjny w Poznaniu.

Kupno Goplany uzupełni ofertę Jutrzenki o nowe produkty, jak czekolada, karmelki i bombonierki. Jutrzenka specjalizuje się produkcji wafli, ciastek w czekoladzie oraz bakalii i galaretek w czekoladzie.

Według ujawnionych w poniedziałek szczegółów finansowych transakcji, Jutrzenka odkupiła Goplanę od koncernu Nestle za prawie 66 mln zł, z czego blisko 40 mln zł kosztowała sama marka Goplana i kilkadziesiąt mniej znanych marek. Wcześniej Jutrzenka informowała, że zaciągnęła na ten cel 30 mln zł kredytu w PKO BP, zatem z grubsza połowę kwoty wyłożyła z własnej kieszeni. Całość będzie spłacać w ratach do końca 2006 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marka Goplana warta prawie 40 milionów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl