SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marka Mola liderem w kategorii ręczników papierowych

Wg ostatnich badań ACNielsen 08/2004 marka Mola jest liderem w segmencie ręczników papierowych

Rynek ręczników jest obecnie najszybciej rosnącą kategorią wśród produktów FMCG i osiąga poziom wzrostu na poziomie 15%.

Marka Mola z udziałami na poziomie 15,5% jest obecnie liderem rynkowym w segmencie ręczników papierowych. Wyprzedza ręczniki marki Velvet (11,8%) i Szast Prast (9,2%). Mola nabiera cech silnej marki: szybko wzrasta świadomość marki, wysoka jest zapamiętywalność reklamy, ma znaczącą pozycję w sprzedaży.

Od września do końca listopada br. trwa telewizyjna kampania reklamowa ręczników papierowych oraz papieru toaletowego marki Mola. Spot reklamowy emitowany jest w TVP1, TVP2, TVN, TVN Siedem i Tele 5. Reklamę telewizyjną wspiera reklama w prasie branżowej oraz materiały POS w miejscach sprzedaży. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości marki oraz zwiększenie sprzedaży. Firma Metsä Tissue rozszerzając dystrybucję, poszerzyła również grupę docelową swoich produktów - są to obecnie osoby w wieku 19-49 lat, mieszkające w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.

Rynek papierów higienicznych zwiększa się średnio o 10% w ciągu roku. Rynek ręczników papierowych jest najszybciej rosnącą kategorią i osiąga poziom wzrostu 15%. Segment papierów toaletowych również rośnie dynamicznie osiągając wzrost 7% w skali roku. Jedynie rynek chusteczki higienicznej jest ustabilizowany. Marka Mola w tej kategorii zajmuje piątą pozycję z udziałami 2,7%

Za działania reklamowe marek firmy Metsä Tissue odpowiedzialna jest agencja Seven Advertising, działaniami public relations zajmuje się agencja TBWAPR, media planuje i kupuje dom mediowy Media Direction OMD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marka Mola liderem w kategorii ręczników papierowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl