SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marka POP wiecznie żywa

POP, należący do Centertela przedpłacony system taryfowy (pre-paid), jako jedyny sprzed rebrandingu na Orange, działa nadal.

Po wejściu do Polski globalnej marki Orange, POP nie zniknął, jak sztandarowa marka Centertela - Idea. POP okazał się tak silnie i dobrze postrzeganym produktem, że jego likwidacja byłaby dla telekomu nieopłacalna - czytamy  w "Gazecie Prawnej".

W przeciwieństwie do konkurentów, Centertel miał jedną markę pre-paid, z którą abonenci mogli się identyfikować. Konkurenci mają ich po dwie: Polska Telefonia Cyfrowa jednocześnie promowała systemy przedpłacone Era Tak-Tak i Heyah, a Polkomtel - Simplusa i Samych Swoich.

- POP pozostaje, gdyż bardzo silnie identyfikowali się z tą marką szczególnie młodzi ludzie. To właśnie do nich będzie kierowana ta oferta - tłumaczy Jacek Kalinow-ski, rzecznik Centertela.

Wraz z pojawieniem się w Polsce Orange przyszła też oferta pre-paid Orange Go. Na razie nie ujawniono, jak wielkim zainteresowaniem się cieszyła. Widać natomiast, że obawiano się utraty dotychczasowych użytkowników POP-a identyfikujących się z tą marką, a którzy nie są przecież związani z operatorem umową i w każdej chwili mogą odejść - donosi "GP".

- Marka Idea, czy, jak ją nazywano, Idea-POP, na pewno była i jest dużo bardziej rozpoznawalna przez użytkowników niż Orange -przyznaje Andrzej Piotrowski, ekspert Centrum im. Adama Smitha.

Zwraca też uwagę na jeszcze jeden powód utrzymania POP-a: w kioskach i salonach mogło pozostać wiele kart-zdrapek doładowujących konto. To jednak nie pasuje do polityki Centertela, który cały czas promuje POP-a i oferuje nowe zestawy startowe.

Witold Graboś, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" przekonywał, że Polacy są bardzo przywiązani do marek. Dlatego jakikolwiek rebranding zamiast przyrostu może spowodować spadek liczby abonentów. W przypadku Orange, które oficjalnie zastąpiło Ideę 19 września, trudno na ten temat cokolwiek mówić, gdyż za krótko działa - twierdzi "GP".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marka POP wiecznie żywa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl