SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marka Venus Williams pomaga w wyrównaniu gender pay gap

Marka mody sportowej EleVen, założona przez tenisistkę Venus Williams, postanowiła wesprzeć kobiety, wspomagając wyrównać ich niższe niż mężczyzn zarobki.

Article

Akcja pod hasłem #PrivilegeTax daje klientom szansę przekazania 19 centów (różnicy w zarobkach kobiet i mężczyzn za dolar) - na rzecz organizacji działającej na rzecz praw kobiet Girls Inc. of Greater w Los Angeles. Kwota będzie odliczana od na konto fundacji od każdego zakupionego artykułu.

Akcję zainicjowano 24 marca - w amerykański Dzień Równych Płac dla Wszystkich Kobiet. Data ta symbolizuje, jak długo w ciągu roku kobiety muszą pracować, aby dorównać zarobkom mężczyzn.   Kobiety pracujące w pełnym wymiarze godzin i przez cały rok otrzymują 81 centów za tę samą pracę, za którą 1 dolar wypłacany jest mężczyźnie.

#PrivilegeTax zwraca także uwagę, że kobiety pracują statystycznie dłużej oraz częściej podejmują studia wyższe. Mimo to, zatrudniane na tych samych stanowiskach, nie mogą liczyć na te same stawki co ich koledzy. Problem na amerykańskim rynku pracy dotyka szczególnie o innym niż biała kolorze skóry. 

Dołącz do dyskusji: Marka Venus Williams pomaga w wyrównaniu gender pay gap

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl