SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marka Żubr z akcją mająca ocieplić wizerunek nietoperzy

Fundusz Żubra (marki piwa Żubr/Kompania Piwowarska) rozpoczyna współpracę z Instytutem Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk nad wspólnym projektem, skoncentrowanym wokół nietoperzy. W jej ramach startuje z akcją mającą na celu poprawienie ich wizerunku. Przy projekcie marka współpracuje z Hutą 19 im. Joachima Fersengelda oraz z Make Life Harder, 5 sposobów i Pauliną Górską.

Article

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Żubra wynika, że w gronie, w którym znalazł się wraz z kozicą, wilkiem, żubrem, dzikiem, sarną i królikiem, nietoperz jest zwierzęciem najmniej lubianym. 37 proc. respondentów go nie lubi, a 59 proc. deklaruje strach przed nim.

W ramach współpracy fundusz pokryje koszty sprzętów dla naukowców, które umożliwią monitorowanie aktywności latających ssaków, oraz przekaże środki na wykonanie budek, w których nietoperze będą mogły bezpiecznie się skryć, oraz wież służących do ich rozrodu.

Dodatkowo wspólnie z agencją Huta 19 im. Joachima Fersengelda przygotowano kampanię, która pomoże ocieplić wizerunek nietoperzy i uświadomić Polakom, jak ciekawy i ważny dla zachowania równowagi naszego ekosystemu jest ten gatunek.

W ramach prowadzonych działań wizerunek nietoperzy ocieplają działania reklamowe w internecie, działania PR, współpraca z mediami i popularnymi twórcami internetowymi. Wizerunek nietoperzy ocieplają m.in. Make Life Harder, Suchar Codzienny, Donald.pl, Eko. Paulina Górska, 5 sposobów na oraz Mikrowyprawy.

- Fundusz Żubra podchodzi do ochrony nietoperzy interdyscyplinarnie - wyjaśnia Urszula Czerniawska-Kapeluch z Funduszu Żubra. - Łączymy wiedzę naukowców z Instytutu Biologii Ssaków PAN, doświadczenie polskich stolarzy, holenderski know-how w zakresie rozwiązań dla ochrony zwierząt oraz kompetencje marketingowe. Mamy nadzieję, że ta współpraca i działania komunikacyjne pozytywnie wpłyną na wizerunek nietoperzy, poprawią ich dobrostan i zwiększą ich szansę na przetrwanie w rejonie Białowieży - dodaje.

Dołącz do dyskusji: Marka Żubr z akcją mająca ocieplić wizerunek nietoperzy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spec
Żubr zawsze dobrze robi
odpowiedź
User
kapcie
naciągane trochę, ale w Kompanii zawsze gonią trendy nadgorliwie
odpowiedź