SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Marnowanie? Nie mam w planie!" - Kaufland edukuje, jak nie marnować jedzenia

Sieć sklepów Kaufland Polska rozpoczęła kolejną edycję kampanii pod hasłem “Marnowanie? Nie mam w planie!”. Edukuje w niej, jakie działania podejmować, by zapobiegać marnowaniu jedzenia.

W kolejnej odsłonie kampanii „Marnowanie? Nie mam w planie!”,  Kaufland zwraca uwagę m.in. na dokładne planowanie zakupów zanim udamy się do sklepu. Ma w tym pomóc aplikacja, w której można stworzyć listę produktów, a nawet podzielić się nią z najbliższymi. 

Jedną z głównych przyczyn marnowania żywności jest niezwracanie uwagi na różnicę pomiędzy „najlepiej spożyć przed” a „należy spożyć do”. Aby uświadamiać konsumentów w tym temacie, Kaufland przypomina o specjalnych oznaczeniach, które wprowadził na produktach marki własnej we współpracy z Too Good To Go. Infografiki „popatrz, powąchaj, posmakuj” zachęcają do sprawdzenia jakości produktu o przekroczonej dacie minimalnej trwałości zanim zdecydujemy się wyrzucić go do kosza. 

Kreacje przygotowane na potrzeby kampanii będą widoczne zarówno w marketach – na plakatach, wagach, ekranach digital signage, jak również w mediach społecznościowych czy też na stronie internetowej. Opracowano również spot radiowy oraz materiał video, który będzie transmitowany na platformie VOD. Sieć zaprosiła do współpracy także influencerów.

- Wzrost świadomości społecznej na temat problemu marnowania żywności to bardzo ważny cel, który staramy się wspierać. Aby skutecznie dotrzeć z poradami zero waste do konsumentów, w tegorocznej odsłonie naszej kampanii mocno wybrzmiewa aspekt ekonomiczny. Za zmarnowaną żywnością stoją bowiem milionowe straty związane zarówno z jej zakupem, jak i samą produkcją. W czasach, gdy konsumenci szukają oszczędności, w kampanii pod hasłem „Marnowanie? Nie mam w planie!” podkreślamy, że niemarnowanie to korzyść zarówno dla środowiska, jak i portfela – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

W związku z kampanią, która potrwa do 5 października, odświeżono witrynę poświęconą zaangażowaniu sieci Kaufland w przeciwdziałanie marnowaniu żywności. 

Dołącz do dyskusji: "Marnowanie? Nie mam w planie!" - Kaufland edukuje, jak nie marnować jedzenia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl