SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mars Wrigley Polska wprowadza hybrydowy model pracy

Koncern Mars Wrigley Polska wprowadza hybrydowy system pracy 50:50. Firma dopasowała też biuro do nowych wyzwań i potrzeb zespołu, by - jak wyjaśnia - zwiększać nie tylko efektywność, ale też satysfakcję z wykonywanej pracy.

Article

Firma uzasadnia, że praca hybrydowa 50:50 daje pracownikom większą swobodę w kwestii tego, gdzie, kiedy i w jaki sposób wykonują swoje zawodowe obowiązki.

Taki model polega na połączeniu pracy w biurze i w domu lub innym miejscu -  zakłada podział 50:50, z czego połowa czasu pracy jest spędzana w biurze.

"Takie rozwiązanie daje możliwość realizowania swoich obowiązków w środowisku, które najlepiej pasuje do danej czynności. Bazuje ono na wiedzy, doświadczeniu i zaufaniu. Jeśli pracownik potrzebuje ciszy i skupienia lub ma danego dnia dużo wirtualnych spotkań – może pracować w domu, czy innym miejscu, które zapewni mu optymalne warunki. Biuro w tej koncepcji jest natomiast kreatywnym miejscem spotkań, rozmów i inspiracji. Wszystko po to, aby pracownicy mogli w pełni korzystać ze swojego potencjału i umiejętności, jednocześnie pielęgnując współpracę, dobre samopoczucie" - uzasadnia firma.

Wraz ze zmianą systemu pracy, zmieniła się też funkcja biura. Ma być nie tylko integralną częścią życia zawodowego, ale jeszcze bardziej niż kiedykolwiek jest miejscem budowania relacji, powstawania nowych pomysłów i wzmacniania kultury firmy. Świat się zmienia, a wraz z nim zmienia się nasze podejście do biznesu przekładające się również na sposób pracy. Każdy Współpracownik, czy rola pełniona w firmie, są wyjątkowe, dlatego wierzymy, że miejsce pracy powinno być elastyczne, a dostęp do potrzebnych narzędzi – z naciskiem na te digitalowe - prosty. W Mars Wrigley w Polsce inwestujemy w kompetencje cyfrowe, ale z myślą o naszych pracownikach i w odpowiedzi na ich potrzeby stworzyliśmy też nową, odświeżoną i funkcjonalną przestrzeń biurową. Dzięki niej możemy efektywniej pracować, ale też czerpać inspirację i radość z bycia razem – mówi Natalia Zachaś, dyrektor P&O w Mars Wrigley w Polsce.

Pracownicy Mars Wrigley w Polsce od sierpnia mają do dyspozycji odświeżoną przestrzeń biurową, dopasowaną do potrzeb nowego systemu i sposobów pracy, zaprojektowaną w również w trosce o bezpieczeństwo.

Głównym założeniem nowej koncepcji biura jest odwzorowanie aktywności, jakie wykonują w nim pracownicy. Dlatego też przestrzeń biurową podzielono na strefy, odpowiadające konkretnym zadaniom: interakcji, pracy zespołowej, pracy analitycznej, czy generowaniu pomysłów.

Współpracownicy Mars Wrigley w Polsce mają do dyspozycji ergonomiczne biurka z dodatkowymi monitorami w strefie do pracy wymagającej skupienia, przestrzeń co-workingową, gdzie przy niewielkich stołach można usiąść razem z zespołem, czy duży wspólny stół, przy którym można pracować stojąc lub siedząc. Wydzielono też dodatkowe przestrzenie do pracy w ciszy, czy nieformalnych rozmów oraz „Creative zone” – poświęconą burzom mózgów i konsultacjom.

Mniej spotkań i podróży

Hybrydowe podejście do sposobu pracy oraz na nowo zdefiniowana rola biura są elementami Future of Work Strategy Mars. W jej ramach zmieniono podejście do kwestii spotkań i podróży. Współpracownicy mają podróżować i organizować spotkania w konkretnym celu, a nie tylko „dla samej obecności”. Doprowadzić to ma do zmniejszenia liczby i długości spotkań (również tych wirtualnych) oraz częstsze korzystanie z narzędzi, które zapewniają pracownikowi indywidualne planowanie pracy i balans między współpracą, a skupieniem.

Wprowadzenie nowego modelu pracy ma też pozwolić ograniczyć podróże służbowe na całym świecie, o co najmniej połowę w porównaniu z poziomem z 2019 roku. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mars Wrigley Polska wprowadza hybrydowy model pracy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Brawo!
odpowiedź