SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marta Berens tworzy kolektyw Warsaw Witches Association

Rozpoczyna działalność kolektyw produkcyjny Warsaw Witches Association (WWA), który tworzą artyści wizualni, filmowcy i producenci. Jego inicjatorką jest Marta Berens, producentka związana wcześniej przez 10 lat z Papaya Films, była szefowa produkcji studia Dobro.

Article

- Wizja studia filmowego o strukturze, która napędzana jest wzajemna inspiracją, kreatywnością, wymianą kompetencji pojawiła się u mnie już kilka lat temu. W historii polskiej kinematografii kluczową rolę odegrały zespoły filmowe, które w czasach cenzury, kryzysu urosły w siłę poprzez budowanie mikro kreatywnych struktur z całą gamą talentów i kompetencji.  Moc płynąca ze zjednoczenia zaowocowała dziełami, które miały realny wpływ na postawy społeczne w naszym kraju. Marzy mi się krajobraz naszego rynku reklamowego zbudowany właśnie z takich kreatywnych atomów – domów produkcyjnych z rosterem twórców wpisujących się w misję ich marki. To by w corocznym badaniu producentów produkcje reklamowe z reżyserami w modelu wyłączności projektowej stanowiły 3/4 a nie 1/3. I byśmy wzajemnie czerpali ze swoich zasobów kreatywnych. Możemy wprowadzić razem zmianę w czasach, gdy nasze „nie wiemy” jest ważniejsze od „wiemy”, gdy wspólne szukanie odpowiedzi i zjednoczenie są okazją aby przewartościować nasze priorytety i sprawić by zaufanie, wysiłek zespołowy, kobiecość, wrażliwość, zdrowa konkurencja i odpowiedzialny buisness miały największe znaczenie. Dlatego wspieramy młodych twórców filmowych, reżyserki, studentów, zaangażowanych artystów wizualnych – by dać im pomocną dłoń w czasach absolutnej destabilizacji dla artystów i branży komercyjnej, filmowej - mówi Marta Berens, inicjatorka WWA, która ostatnio była szefową  produkcji w studiu Dobro, wcześniej przez 10 lat była związana z Papaya Films.

Wśród osób zrzeszonych w kolektywie są m.in. reżyserka Marta Mach czy Adam Broomberg.

Warsaw Witches Association zrzesza twórców multidyscyplinarnych o szerokich i elastycznych kompetencjach. Oferuje usługi począwszy od  współpracy z instytucjami kultury i sztuki przez produkcję reklamową, content video, po wsparcie kreatywne i doradztwo w obszarze szeroko rozumianej komunikacji obrazem i video. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marta Berens tworzy kolektyw Warsaw Witches Association

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AdWatcher nie Witcher
Ahaaaaa..........: "Możemy wprowadzić razem zmianę w czasach, gdy nasze „nie wiemy” jest ważniejsze od „wiemy”, gdy wspólne szukanie odpowiedzi i zjednoczenie są okazją aby przewartościować nasze priorytety.", może konkurować jedynie z piosenką Natalii Kukulskiej: "Im więcej ciebie tym mniej. Bardziej to czuję niż wiem."
odpowiedź
User
zizu
No i brawo za odwagę. Artyści są kluczowi dla reklamy. Nie jacyś tam rzemieślnicy, tylko właśnie artyści.
odpowiedź
User
Sailor
@ad watchmen - takie podejście jak Twoje jeszcze mocniej potwierdza słuszność takiej inicjatywy jak WWA - robienie rzeczy po swojemu bez oglądania się na opinie chorej branży
odpowiedź