SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marta Kielczyk nową prowadzącą „Raport naukowy” w TVP Nauka

Prezenterka „Wiadomości”, Marta Kielczyk, dołączyła do prowadzących cotygodniową audycję „Raport naukowy” na kanale TVP Nauka. Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, nie oznacza to wcale, że Kielczyk zniknie z „Wiadomości”. Oprócz niej gospodarzami "Raportu..." są jeszcze dwie osoby.

Po raz pierwszy Marta Kielczyk poprowadziła „Raport naukowy” w sobotę, 5 listopada. - Marta współpracuje z nami od wielu miesięcy, wspierając zespół redakcyjny i przygotowując relacje „na żywo” na naszej antenie. Wspólnie z Michałem Juszczakiewiczem prowadziła Studio Nagrody Nobla 2022 pierwszego dnia nadawania TVP Nauka - komentuje Robert Szaj, dyrektor TVP Nauka. Do zespołu „Raportu…” Kielczyk miała dołączyć już w październiku, ale ze względu na nowe obowiązki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, pierwszy swój program poprowadził poprowadziła z miesięcznym opóźnieniem.

,Raport Naukowy” to cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w nauce, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Emitowany jest co sobota o godz. 18:45. Tworzą go pasjonaci, których misją jest popularyzacja nauki. Na antenie przedstawiane są najnowsze odkrycia i dokonania naukowców, wyniki misji kosmicznych, technologie i wydarzenia naukowe mające wpływ na nasze codzienne życie. Dotychczas audycję prowadzili na zmianę: Bogumił Radajewski i Michał Adamski. Radajewski to dziennikarz naukowy i popularyzator nauki, zaś Adamski jest prezenterem telewizyjnym i wydawcą programów informacyjnych. Od 20 lat związany z bydgoskim oddziałem Telewizji Polskiej.
 

 

Kim jest nowa prowadząca TVP Nauka?

Marta Kielczyk to dziennikarka radiowa i telewizyjna, związana z mediami od 1993 roku. Zaczęła w Radiu Kolor, zaś od 1999 roku pracowała w „Panoramie" TVP2 (po wygranym castingu). W TVP Info prowadziła dotychczas pasma i różne programy informacyjne, m.in. „Panoramę Info” i „Dziennik Info”. Dalej jest prezenterką pasm i serwisów, głównie przedpołudniowych, popołudniowych i wieczornych oraz porannego „Wstaje dzień”. Od października br. jest też prowadzącą głównego wydania „Wiadomości” TVP. 

Gdy startował kanał TVP Nauka (koniec września br.), to właśnie Marta Kielczyk poprowadziła konferencję inaugurującą start kanału.  W październiku - po miesiącu nadawania - kanał TVP Nauka oglądało średnio 8,8 tys. widzów, co dawało stacji 0,16 proc. udziału w rynku. Z profilu widowni wynika, że kanał śledzą głównie emeryci, mieszkańcy wsi i małych miast oraz osoby z wykształceniem podstawowym i średnim - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

W ofercie TVP Nauka znajdują się audycje popularno-naukowe, edukacyjne i publicystyczne, a także filmy dokumentalne skoncentrowane na treściach szeroko pojętej nauki.

Dołącz do dyskusji: Marta Kielczyk nową prowadzącą „Raport naukowy” w TVP Nauka

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nertay
Czy z tego raportu dowiemy się ile młodych polek daje w szyję niechcąc rodzic wyznawców jedynej słusznej partii??
odpowiedź
User
Gosc
Czyli teraz oprócz bycia prezenterem ścifku czas na partyjną naukę.
odpowiedź
User
Iryk
Kielczyk sprzedała 2 miliardy same błoto
odpowiedź