SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szefową Komitetu Sterującego Konkursu Eurowizji dla dzieci została Marta Piekarska z TVP

Marta Piekarska z Telewizji Polskiej została wybrana nową przewodniczącą Komitetu Sterującego Konkursu Eurowizji dla dzieci (JESC Steering Group). Działa on w ramach Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Sara Egwu James, reprezentantka Polski podczas Eurowizji Junior 2021 Article

Piekarska – na co dzień pracująca w Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP - to redaktor z wieloletnim doświadczeniem, także w obszarze współtworzenia koncertów i wydarzeń o charakterze rozrywkowym. Przez ostatnie lata była zaangażowana w realizację Eurowizji i Eurowizji Junior, kierując polską delegacją w Konkursie Eurowizji Dla Dzieci w 2018 roku w Mińsku (zwycięstwo Roksany Węgiel), w 2019 roku w Tel Avivie oraz w 2021 roku w Paryżu (II miejsce Sary James).

W 2019 roku podczas Konkursu Eurowizji Dla Dzieci w Gliwicach Marta Piekarska pełniła funkcję Host Broadcaster Supervisor, nadzorując całościowy projekt i organizację wydarzenia w Polsce. Natomiast w 2020 roku była głównym producentem wydarzenia, które z uwagi na pandemię zostało zorganizowane w odmiennej formule. Od 2019 roku Piekarska jest członkiem Komitetu Sterującego JESC w EBU (to ciało reprezentujące wszystkich nadawców - członków Europejskiej Unii Nadawców).

Podczas odbywającego się w grudniu 2021 roku finału 19. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, reprezentantka Polski, Sara Egwu James zajęła drugie miejsce. Zwycięzcą widowiska została Maléna z Armenii.

 

Dołącz do dyskusji: Szefową Komitetu Sterującego Konkursu Eurowizji dla dzieci została Marta Piekarska z TVP

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grauuluje!
Dobra i wydaje się, że naturalna decyzja. Wylansowanie dwóch zwyciężczyń pod rząd czyli Węgiel i Gabor...
W ogóle, mimo szczekań TVP pod rządami Kurskiego rozwija się jak nigdy od 30 lat. Dobrze i powodzenia!
5 0
odpowiedź
User
TZ
Teraz w mediach postkomunistycznych słychać jedynie krytykę, ale myślę, że po latach Jacek Kurski będzie oceniany jako reformator.
4 1
odpowiedź
User
Powodzenia!
Świetnie!
4 0
odpowiedź