SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Martin Sun za Jeffersona Zhanga na czele Huawei Consumer Business Group w Polsce

Martin Sun od września obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego Huawei CBG Polska, jednej z trzech grup biznesowych Huawei, zajmującej się szerokim portfolio elektroniki użytkowej (smartfony, laptopy, tablety, urządzenia wearables).  

Martin Sun jest związany z firmą Huawei od ponad 9 lat. Przez ostatnie 2 lata pracował w Huawei CBG Polska, jako dyrektor odpowiedzialny za całość sprzedaży produktów marki w Polsce. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Huawei CBG w Maroko, a poprzednio – managera ds. sprzedaży w Pakistanie.

- Objęcie stanowiska dyrektora zarządzającego Huawei CBG w Polsce to dla mnie wielki zaszczyt i wyzwanie. Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Huawei na świecie, mamy tutaj ambitne plany rozwoju i inwestycji w szereg kategorii produktowych, w tym laptopów, smartfonów, smartwatchy czy produktów audio. Nadal również będziemy inwestować w rozwój własnego ekosystemu Huawei Mobile Services i sklepu z aplikacjami AppGallery. Polski oddział Huawei to zespół ambitnych profesjonalistów i wierzę, że wspólnymi siłami osiągniemy zamierzone cele - mówi Martin Sun, nowy dyrektor zarządzający w Huawei CBG Polska.

Martin Sun zastąpi na stanowisku Jeffersona Zhanga, który z początkiem września dołączy do struktur Huawei w centrali firmy w Chinach. Obejmie tam stanowisko HR director consumer business group. Przez ostatni 11 lat pracował dla oddziałów Huawei kilku krajach europejskich, w tym w Polsce, Bułgarii, Szwecji, Danii, Finlandii i Norwegii.

W ub.r. przychody Huawei Polska zmalały o 19,3 proc. do 2,93 mld zł, przesądziła o tym słabsza sprzedaż smartfonów. Dzięki spadkowi kosztów o 20,5 proc. wyniki rentowności firmy nieznacznie wzrosły

Wpływy Huawei Polska ze sprzedaży sprzętu konsumenckiego i sieciowego poszły w dół z 2,73 do 2,2 mld zł. - Wynikało to przede wszystkim ze zmniejszenia wolumenu sprzedaży telefonów komórkowych spowodowanego niezależnymi od Spółki zewnętrznymi czynnikami politycznymi oraz pandemią Covid-19 - opisano w sprawozdaniu firmy złożonym w KRS.

Dołącz do dyskusji: Martin Sun za Jeffersona Zhanga na czele Huawei Consumer Business Group w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl