SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marzena Chełminiak odchodzi z Radia Zet, bo zdjęto jej audycję „Życie jak marzenie”

Dziennikarka Marzena Chełminiak rozstaje się z Radiem ZET za porozumieniem stron - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Ostatnio prowadziła weekendowy program „Życie jak marzenie”, który znika z anteny.

Marzena Chełminiak fot. Radio ZET Article

Chełminiak z Radiem Zet była związana od założenia stacji w 1990 roku. Zaczynała jako DJ-ka. W ciągu kariery prowadziła wiele programów, w tym wywiady w cyklu "Powiedz tylko marzenie” czy ”Nie do zobaczenia”. W latach 2010-2015 była gospodynią „Dzień Dobry Bardzo”.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, Chełminiak rozstaje się ze stacją za porozumieniem stron. Powodem są zmiany w ramówce radia. W związku z tym, prowadzonego przez nią pasma „Życia jak marzenie" nie będzie już w najbliższym weekendowym wydaniu Radia Zet. Stacja niedługo ogłosi, kto zastąpi Marzenę Chełminiak w weekendowych pasmach.

Zmiany personalne w Radiu Zet

Marzena Chełminiak to kolejna osoba, która żegna się z Radiem Zet po wieloletnim okresie współpracy. W październiku, po 24 latach, z nadawcą rozstała się Agnieszka Siemiak-Harton, szefowa anteny Radia Zet.

Stanowisko redaktora naczelnego po ponad roku przestał pełniłć Sławomir Assendi. Zastąpił go Michał Celeda jako pełniący obowiązki naczelnego rozgłośni. Od października obowiązki dyrektora muzycznego Radia ZET przejęła Agnieszka Woźniak. Pełniący poprzednio tę funkcje przez ponad rok Zbigniew Zegler rozstał się ze stacją.

Pod koniec lipca br. zmienił się właściciel Eurozetu (do którego oprócz Radia ZET należą Antyradio, Meloradio i Chillizet). Czech Media Invest sfinalizowała kupno 100 proc. udziałów firmy od Grupy Lagardere za 73 mln euro. W związku z transakcją do rady nadzorczej Eurozetu weszli członkowie zarządu Czech Media Invest.

Według danych Radio Track Millward Brown, w trzecim kwartale tego roku udział Radia ZET w słuchalności wyniósł 12,3 proc. (spadek o 1,8 p. proc. rdr.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marzena Chełminiak odchodzi z Radia Zet, bo zdjęto jej audycję „Życie jak marzenie”

98 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Ale dlaczego?
Przecież to była ikona radia. Wielka strata. Będzie jak Beata Pawlikowska.
89 20
odpowiedź
User
G
Już chyba nic się nie da powiedzieć...
70 13
odpowiedź
User
Andrzej
Mówisz Radio Zet, myślisz Marzena Chelminiak.
87 19
odpowiedź
User
4532
Pewnie trafi Do RMF FM
34 31
odpowiedź
User
A co
Nie słucham Zetki od wielu lat, ale doskonale pamiętam jej przedpołudniówki z lat 90. kiedy rozdawała Kuferek Radia Zet. Jak po raz pierwszy słuchałem Zetki, to był to głos Marzenki. Jako chyba jedyna przetrwała od początku istnienia stacji do chwili obecnej. Pogodna, uśmiechnięta. Nigdy nie drwiła i nie naśmiewała się z innych, jak to mają w zwyczaju młodsi od niej. Ona była symbolem i znakiem rozpoznawczym Zetki. Tak jak Mann jest Trójką, Jędrych RMF em, Płotek Eską, a Szabłowska Jedynką.
96 14
odpowiedź