SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w kierownictwie Gazeta.pl. Karolina Deling-Jóźwik za Łukasza Kijka szefową serwisów informacyjnych

Portal Gazeta.pl (Agora) od października zmienia strukturę redakcyjną. Cztery piony kierowane będą przez czworo zastępców redaktora naczelnego - Rafała Madajczaka. Na nowo powołanych stanowiskach pracować będą Marzena Tabor (d. Suchan), Sylwia Olczak oraz Krzysztof Kardas. Z początkiem października rolę redaktorki naczelnej serwisów informacyjnych obejmuje Karolina Deling-Jóźwik.

Krzysztof Kardas, Marzena Tabor, Sylwia Olczak Krzysztof Kardas, Marzena Tabor, Sylwia Olczak

Od października stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego Gazeta.pl ds. wertykalnych obejmie Marzena Tabor, zastępczynią redaktora naczelnego ds. wielokanałowości zostanie Sylwia Olczak, natomiast zastępcą redaktora naczelnego ds. zasięgu będzie Krzysztof Kardas. Trwa również rekrutacja na stanowisko szefa czwartego pionu podlegającego redaktorowi naczelnemu – Nowych Treści.  Nowa struktura ma pomóc w realizowaniu strategii portalu.

- Tworzenie ciekawych i kreatywnych treści, przekazywanie najważniejszych informacji - rzetelnie i szybko, z uwzględnieniem konieczności wielokanałowego dotarcia do czytelników oraz przy systematycznym zwiększaniu zasięgu – to cztery filary, na których chcemy budować strategię contentową Gazeta.pl - mówi Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl. – Zmieniamy strukturę redakcji portalu tak, aby jeszcze efektywniej działać w tych obszarach i móc codziennie rywalizować o uwagę odbiorców nie tylko z innymi tradycyjnymi mediami, ale także – a być może przede wszystkim – z twórcami treści. Nowa, prosta struktura Gazeta.pl pozwoli nam uporządkować kwestie decyzyjne i zoptymalizować nasze działania  dodaje Madajczak.

Gazeta.pl ma wicenaczelnych

Marzena Tabor (d. Suchan) będzie odpowiadać za przygotowanie koncepcji organizacji pracy redakcji i jej wdrożenie w zespołach Gazeta.pl, a także za kontrolę efektywności działania serwisów wertykalnych. Będzie czuwać nad pracą zespołów Wiadomosci.Gazeta.pl, Next.Gazeta.pl, Sport.pl, Moto.pl, Weekend.Gazeta.pl oraz działu wideo. Marzena Tabor pracuje w Gazeta.pl od marca br. Dotychczas pełniła funkcję dyrektorki projektów contentowych. Przed rozpoczęciem współpracy z Gazeta.pl była m.in. związana z Onet.pl.

Sylwia Olczak na nowym stanowisku będzie odpowiadała za współtworzenie koncepcji wzrostu dotarcia do użytkowników oraz prowadzenie efektywnych działań wydawniczych opartych o platformy promocji treści. Będzie mieć bezpośredni wpływ na politykę wydawniczą portalu oraz treści publikowane na stronie głównej Gazeta.pl i w mediach społecznościowych. Wcześniej Sylwia Olczak pełniła funkcję szefowej działu wzrostu, odpowiadając za zwiększanie zasięgów na Facebooku oraz w SEO.

Krzysztof Kardas w nowej roli będzie odpowiadał za szerokie dotarcie do użytkowników poprzez zwiększenie liczby angażujących ich treści oraz wdrożenie i kontrolę efektywnych działań wydawniczych podążających za obecnymi trendami oraz opartych o model wydawniczy short content. Krzysztof Kardas związany jest z portalem od 2018 r. i do tej pory odpowiadał za content SEO.

Dodatkowo, powołany zostanie również dział Nowych Treści. Osoba stojąca na jego czele będzie nadzorować tworzenie treści wykraczających poza standardowe formy dziennikarskie, eksperymentowanie z nowym językiem i współpracę z twórcami treści (content creators). Jej zadaniem będzie również kreowanie wizerunku Gazeta.pl oraz współtworzenie i realizacja superprodukcji dziennikarskich.

Karolina Deling-Jóźwik w nowej roli w Gazeta.pl

Zmiany objęły też serwisy informacyjne Gazeta.pl. Od 1 października br. rolę ich redaktorki naczelnej pełnić będzie Karolina Deling-Jóźwik, związana z Gazeta.pl od 2017 r. Do tej pory była szefową wydawców strony głównej portalu oraz dyrektorką programową. W nowej roli m.in. pokieruje zespołami Wiadomosci.Gazeta.pl oraz Next.Gazeta.pl, a także będzie wspierać redaktora naczelnego w zakresie kreowania treści, realizacji strategii contentowej oraz rozwoju dziennikarzy i dziennikarek redakcji informacyjnych portalu.

Karolina Deling-Jóźwik

Jednocześnie Łukasz Kijek w nowej roli – partnerships director będzie odpowiadał za zewnętrzne partnerstwa Gazeta.pl. Nadal będzie także nadzorował projekt Ukrayina.pl oraz kreatywny aspekt wideo w swojej dotychczasowej roli dyrektora ds. rozwoju treści wideo.

W sierpniu Gazeta.pl odnotowała 7,05 mln użytkowników, 23,76 proc. zasięgu oraz 13 minut i 12 sekund średniego czasu korzystania - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w kierownictwie Gazeta.pl. Karolina Deling-Jóźwik za Łukasza Kijka szefową serwisów informacyjnych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DJ co
Dziwię się, że twórca Asz Dziennika bez grama żenady wali takim korpo bełkotem
odpowiedź
User
Adam Mich
słuchajcie, co jest w gazetapl awansem: zostanie dyrektorem (Kijek z wicenaczelnego) czy zostanie wicenaczelną (Deling z dyrektorki)?
odpowiedź
User
Kamil
MS znowu fikcyjny awans w świecie jej fikcyjnych kompetencji?
odpowiedź