SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maspex przejmuje rumuńskiego producenta wody i napojów Rio Bucovina

Grupa Maspex Wadowice zawarła wstępną umowę na zakup spółki Rio Bucovina, mającej 10 proc. udziału w rynku wody mineralnej w Rumunii. Do sfinalizowania transakcji wymagana jest zgoda rumuńskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex WadowiceArticle

Maspex jest już znany na rynku rumuńskim, głównie jako producent produktów instant, soków, nektarów i napojów, makaronów oraz krakersów i precli, właściciel takich marek jak Tedi, Tymbark, La Festa, Ekland, Coffeeta oraz Salatini. Spółka działa tam od 1996 roku.

Nowa umowa dotyczy zakupu trzech zakładów produkcyjnych w miejscowościach: Vatra Dornei, Timisoara, Giurgiu oraz m.in. znanej marki Bucovina. Dzięki niej Maspex poszerzy swoje porfolio o takie brandy jak Bucovina (naturalna woda mineralna niegazowana i gazowana), La Vitta (woda źródlana niegazowana i woda stołowa gazowana), napoje gazowane Rio, La Vitta Malibu i Bon Ton, napój energetyczny Golden Horse oraz produkty spożywcze La Vitta.

- W Rumunii mamy bardzo mocną pozycję w segmencie produktów instant z markami: La Festa i Ekland, na rynku soków, nektarów i napojów z brandami: Tedi (Kubuś) i Tymbark oraz w kategorii krakersów i precli z marką Salatini. W rynku wody do tej pory nas nie było, a jest to kategoria, która rośnie - uzasadnia transakcję Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice. - Obecnie, segment wód mineralnych stanowi już 50 proc. rynku napojów bezalkoholowych w tym kraju. Marka Bucovina znacznie zwiększy naszą konkurencyjność i umocni pozycję naszej firmy na rynku rumuńskim. Konsumpcja wody w Rumunii jest jeszcze na niższym poziomie, niż w innych krajach Europejskich, co z pewnością daje perspektywy do dalszego rozwoju - opisuje.

Będzie to osiemnaste przejęcie Grupy Maspex Wadowice i trzecie na rynku rumuńskim. W 2007 roku rumuńska spółka Maspeksu zakupiła markę Arnos, wiodącego producenta makaronów, a w 2013 roku marki Salatini i Capollini - najstarsze znaki towarowe w segmencie krakersów i precli i zdecydowani liderzy, do których należy jedna trzecia rynku krakersów i ok. 20 proc. rynku precli.

Rumunia jest dla Maspeksu drugim, po Polsce, co do wielkości rynkiem, zarówno jeżeli chodzi o obroty, poniesione inwestycje, jak i siłę nabywczą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maspex przejmuje rumuńskiego producenta wody i napojów Rio Bucovina

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl