SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maspex Wadowice kupuje zakłady i marki od Agros-Nova

Grupa Maspex Wadowice zawarła z IK Investment Partners wstępną umowę kupna najważniejszych aktywów firmy Agros-Nova: dwóch zakładów produkcyjnych oraz marek takich jak m.in. Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. Na transakcję musi wyrazić zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice Article

Transakcja obejmuje zakłady produkcyjne w Łowiczu i Wąsoszu oraz marki Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. Firmy nie podają jej wartości, informują tylko, że w efekcie powstanie grupa o rocznych obrotach ponad 4 mld zł.

- Od wielu lat pracowaliśmy nad realizacją przejęcia, które w sposób jakościowy zwiększyłoby skalę naszego biznesu. Nasza praca i cierpliwość zostały w końcu nagrodzone - cieszy się Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice. - Grupa Agros Nova to bezdyskusyjnie jedna z najsilniejszych firm spożywczych w tym kraju, która wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki - wartościowe i silne marki oraz co dla nas bardzo ważne także - profesjonalny zespół pracowników, który wypracował tak dobrą pozycję rynkową tej firmy. Nasza oferta obejmuje wizję wspólnego działania z zapewnieniem dalszego rozwoju tej spółki, jak również jej pracowników - dodaje.

- Po blisko 5-letniej obecności funduszu IK Investment Partners, jako właściciela Agros-Nova, przeprowadzeniu pełnej restrukturyzacji oraz relaunchu strategicznych marek, sprzedaż do inwestora branżowego, jakim jest Maspex, to w pełni naturalny krok. Agros potwierdził swoją siłę i dynamikę na rynku i jestem przekonany, że pracownicy, marki oraz fabryki będą się świetnie rozwijać w nowej strukturze właścicielskiej zarządzanej przez Grupę Maspex Wadowice - komentuje Marek Sypek, prezes Grupy Agros-Nova. - W ciągu najbliższych miesięcy będziemy poszukiwać możliwości akwizycji podmiotów na polskim rynku w celu dołączenia ich do Agros-Nova Soki lub też możliwości sprzedaży spółki do inwestora branżowego w celu zapewnienia dalszego rozwoju markom Fortuna, Pysio i Garden oraz zapewnienia kontynuacji zatrudnienia pozostałym w Grupie pracownikom - zapowiada.

Grupa Maspex Wadowice planuje kontynuację i rozwój produkcji w Łowiczu i Wąsoszu. Również główne biuro firmy Agros-Nova niezmiennie będzie działać w Warszawie.

Obecna transakcja największa w jej historii akwizycja Grupy Maspex Wadowice, 17. w jej historii i 8. na rynku polskim. Najważniejsze to tej pory to przejęcie firmy Tymbark w 1999 roku i Lubelli w 2003 roku.

W br. Grupa Maspex Wadowice zanotowała ponad 3,3 mld zł przychodów ze sprzedaży, z czego 70 proc. zapewniły soki, nektary i napoje, a 30 proc. - makarony, wyroby zobożowe i produkty instant. Najważniejszymi markami firmy są Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maspex Wadowice kupuje zakłady i marki od Agros-Nova

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl