SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mastercard z pierwszym własnym muzycznym singlem

Firma Mastercard zaprezentował na targach CES w Las Vegas pierwszy w historii singiel zintegrowany z tożsamością dźwiękową swojej marki. Utwór nagrała szwedzka piosenkarka Nadine Randle.

Article

Mastercard podkreśla, że zaprezentowana piosenka to element, który konsumenci mogą utożsamiać z tą marką i przez to lepiej ją zapamiętywać.

Utwór, który powstał w wykonaniu Nadine Randle w organiczny i autentyczny sposób łączy wartości marki i jej identyfikację dźwiękową. Singiel ten, zatytułowany „Merry Go Round”, zadebiutował 8 stycznia na targach CES w Las Vegas, na wydarzeniu zorganizowanym we współpracy z iHeartRadio. Utwór opowiada historię o nowym początku, który jest możliwy dzięki czemuś bezcennemu.

- Identyfikacja dźwiękowa to nowy etap ekspresji marki oraz skuteczny sposób na dotarcie do klientów poprzez nasze wspólne pasje. Bardzo się cieszymy ze współpracy z Nadine nad piosenką ‘Merry Go Round’, w której pojawia się rozpoznawalna melodia Mastercard. Świadczy to o tym, że markę można prezentować klientom nie tylko w sposób tradycyjny - powiedział Raja Rajamannar, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Mastercard.

Melodia kluczowym znakiem rozpoznawalnym Mastercard

Mastercard współpracuje z autorem piosenek i producentem Niclasem Molinderem, aby nawiązywać kontakty z obiecującymi artystami z całego świata. Wspólnie z Molinderem firma zleci im wykorzystanie architektury dźwiękowej Mastercard do tworzenia doświadczeń dźwiękowych, które nadadzą marce nowy wymiar. Wprowadzona w 2019 roku melodia firmy to kluczowy znak rozpoznawczy marki Mastercard - obecnie i w przyszłości. Jest elastyczna, dzięki czemu można ją dopasowywać do wielu gatunków muzycznych i kultur z zachowaniem jej niepowtarzalnego charakteru.

Firma podaje, że stworzyła dźwięk, który może wyrażać tożsamość marki, a jednocześnie służyć jako dźwiękowe potwierdzenie bezpieczeństwa i autentyczności płatności. Melodia marki została już zintegrowana z ponad 7,6 mln terminali płatniczych na całym świecie. W badaniu przeprowadzonym przez Mastercard i GfK Global 77 proc. respondentów było zdania, że dzięki melodii Mastercard transakcja i jej otoczenie detaliczne są bardziej godne zaufania.

Będzie specjalny album 

- Uruchomienie projektu z identyfikacją dźwiękową to przedsięwzięcie jedyne w swoim rodzaju, ilustrujące zmiany w muzyce i handlu detalicznym. Rozpoznawalna architektura dźwiękowa Mastercard doskonale się sprawdza w wielu gatunkach muzycznych i regionach geograficznych, a jednocześnie zachowuje swój niepowtarzalny charakter. Współpraca z Mastercard nad tym fascynującym projektem to dla mnie czysta przyjemność i liczę, że nagramy wiele nowych piosenek w przyszłości” - powiedział Niclas Molinder, autor piosenek, producent i założyciel firmy Session (dawniej Auddly).

Piosenki „Merry Go Round” można posłuchać na RADIO.com, a wkrótce będzie możliwe jej pobranie za pośrednictwem serwisów streamingowych. „Merry Go Round” to pierwszy z kilku singli ze zintegrowaną identyfikacją dźwiękową marki na specjalnym albumie Mastercard, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Dołącz do dyskusji: Mastercard z pierwszym własnym muzycznym singlem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl