SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mastercard zebrał ponad 770 tysięcy złotych dla WOŚP

Operator płatniczy w ramach tegorocznego wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał z Twittera, eSkarbonek i aukcji online ponad 770 tys. zł. Firma jest partnerem WOŚP już po raz siódmy.

Article

W tym roku Mastercard po raz szósty zainicjował na Twitterze akcję z użyciem hashtagu #MastercardGrazWOŚP. Za pierwszy tweet lub retweet jednego użytkownika opublikowany w dniu Finału na Twitterze, Mastercard zadeklarował przekazanie 5 złotych na konto Orkiestry. Łącznie, podczas Finału, użytkownicy opublikowali 32 962 wpisów, za które na konto Fundacji trafi 164 810 zł. To kolejny pobity rekord tej kampanii. Mastercard, aby docenić uczestników akcji, postanowił podwyższyć kwotę do 250 000 zł.

W tym roku po raz drugi działały eSkarbonki, czyli „wirtualne puszki” od Mastercard. Wolontariusze WOŚP mogli wygenerować i udostępniać znajomym swój unikalny link, za pomocą którego darczyńcy wpłacali darowizny z wykorzystaniem bezgotówkowych płatności online. Dodatkowo na stronie akcji  można było skorzystać z „głównej” eSkarbonki. Łącznie, w tej sposób zebrano 317 702 zł, czyli o prawie 150 tys. zł więcej niż rok temu.

Mastercard utworzył także swój sztab grający z WOŚP. Pracownicy z warszawskiego biura firmy, wyposażeni w terminale płatnicze, przyłączyli się do kwestowania na ulicach stolicy.

Łącznie, w tym roku Mastercard wsparł WOŚP kwotą co najmniej 778 000 zł, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do końca stycznia trwa aukcja legendarnego Rolls-Royce’a, model Silver Shadow z 1975 r., wyremontowanego i stuningowanego w studiu braci Collins, którzy wspólnie z Mastercard przekazali ten wyjątkowy pojazd do licytacji.

 Gramy z Orkiestrą siódmy rok z rzędu i jesteśmy dumni, że kolejny raz jesteśmy częścią tej wyjątkowej inicjatywy. Darczyńcy Fundacji ponownie pokazali, że mają ogromne serca. Cieszymy się, że tak chętnie przyłączali się do naszej twitterowej akcji i aukcji online, a także licznie korzystali z eSkarbonek, dzięki czemu udało się uzbierać dla WOŚP rekordową kwotę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną zbiórkę - komentuje Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

WOŚP zebrała ponad 92 mln zł

Na koncie WOŚP jest już 48 440 080 zł. Deklarowana zebrana kwota ze wszystkich kanałów zbiórek (m.in. aukcji, akcji specjalnych) to dokładnie 92 143 798 złotych. Ostateczne wyniki tegorocznego finału poznamy 8 marca. 

27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia. W całej Polsce i w kilkudziesięciu miejscach na świecie kwestowało 120 tys. wolontariuszy. Środki w tym roku przeznaczone są na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Cieniem na tegorocznym finale położyła się tragiczna śmierć Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska został zaatakowany przez nożownika na scenie gdańskiego finału WOŚP, krótko przed kulminacyjnym momentem imprezy, "światełka do nieba". Zmarł w szpitalu w poniedziałek 14 stycznia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mastercard zebrał ponad 770 tysięcy złotych dla WOŚP

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hehe
A Patrycja zebrała 16 baniek - podejmiecie rękawicę? ;)
8 8
odpowiedź