SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy hit Maty na liście Billboard Global 200

Utwór "Kiss cam (podryw roku)"rapera Maty znalazła się w prestiżowej liście Billboard Global 200. Michał Matczak (tak nazywa się Mata) to pierwszy Polak, którego utwór trafił do tego zestawienia.

"Kiss cam (podryw roku)" zadebiutowało na 198. miejscu listy Global 200 Excl. US prestiżowego magazynu "Billboard". Singiel promuje drugą płytę rapera Maty "Młody Matczak", która w sześć godzin od uruchomienia preorderu sprzedała się w 15 tysiącach egzemplarzy, zyskując w Polsce status złotej. Na YouTube klip ma już ponad 18 mln wyświetleń.

"Kiss cam (podryw roku)" Maty odsłuchany 12 mln razy w streamingu

- Najnowszy singiel Maty jest także pierwszą polskojęzyczną piosenką, która trafiła na światowe listy przebojów. Do tej pory teledysk do »Kiss cam (podryw roku)« wyświetlono ponad 18 milionów razy, a sam utwór został odsłuchany blisko 12 milionów razy w serwisach streamingowych -  podano na facebookowym koncie SBM Label, wytwórni rapera.

Mata zasłynął "Patointeligencją"

Mata (Michał Matczak) zdobył popularność pod koniec 2019 roku, wydając singiel "Patointeligencja". Opowiada w nim o hedonistycznym stylu życia dzieci bogatych osób. Do tej pory na YouTube teledysk ma ponad 51 milionów wyświetleń.

Kolejny klip Maty "Patoreakcja" równie szybko zyskał rozgłos. Piosenka przez dobę od premiery zanotowała 643,8 tys. odtworzeń na Spotify. To nowy rekord w polskiej odsłonie platformy, poprzednio największym hitem było „Polskie Tango” Taco Hemingwaya.

O utworze Maty pisały największe media w Polsce, a wywiad z nim ukazał się w „Polityce”, gdzie rozmawiał z nim Kuba Wojewódzki (również pojawił się w teledysku Maty). „J…bać Telewizję Polską. Jacek Kurski, ch…j ci w dziąsło, bo chciałbym w spokoju dorosnąć” – pada w utworze.

Następnie dodano także popularne w internecie słowa kontrowersyjnego biznesmena Zbigniewa Stonogi: „Przestań mi k…rwo rodzinę prześladować”.

W 2020 roku pierwszy album  Maty „100 dni do matury” był najchętniej słuchanym krążkiem przez polskich użytkowników Spotify. Mata znalazł się na piątym miejscu wśród najpopularniejszych wykonawców - za Taco Hemingwayem, Quebonafide, Lankiem i Bedoesem.