SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mateusz Matyszkowicz i Jakub Moroz: TVP Kultura będzie bardziej rozgadana i obywatelska (wywiad)

- Chcemy zwiększyć produkcję własną TVP Kultura i wprowadzić więcej programów. Stacja ma być rozgadana i obywatelska, z przedstawicielami różnych środowisk - z szefem TVP Kultura Mateuszem Matyszkowiczem oraz jego zastępcą Jakubem Morozem rozmawiamy o planach na rozwój stacji.

od lewej Mateusz Matyszkowicz i Jakub Moroz Article

Od stycznia kanałem TVP Kultura zarządza Mateusz Matyszkowicz, który od 2013 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego kwartalnika „Fronda Lux” (pismo niezależne od portalu Fronda.pl). W TV Republika prowadził program kulturalny „Literatura na trzeźwo”, był również redaktorem „Teologii Politycznej”.

W poniedziałek obowiązki zastępcy dyrektora anteny przejął Jakub Moroz, który z TVP Kultura związany jest od miesiąca. Do tej pory kierował redakcją publicystyki kulturalnej i pracował wspólnie z Matyszkowiczem nad wiosenna ramówką kanału. Moroz również współpracował z „Frondą Lux”.

- Chcielibyśmy w ciągu dwóch lat zbliżyć się do jednego procenta, natomiast będzie to najcenniejszy jeden procent, bo składający się z liderów opinii, przedstawicieli środowisk kulturotwórczych, którzy zarażają i przekonują kolejnych widzów - zapowiada portalowi Wirtualnemedia.pl szef TVP Kultura. W 2015 roku udział kanału w rynku telewizyjnym wyniósł 0,48 proc.

- Mamy także cele produkcyjne. Na pewno chcemy zwiększyć produkcję własną, czyli wprowadzić więcej programów. TVP Kultura ma być stacją rozgadaną, ale oprócz tego obywatelską - mieścić się w niej będą różne środowiska - stwierdza Jakub Moroz.

Z Mateuszem Matyszkowiczem i Jakubem Morozem rozmawiamy o planach nowego kierownictwa TVP Kultura na rozwój anteny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mateusz Matyszkowicz i Jakub Moroz: TVP Kultura będzie bardziej rozgadana i obywatelska (wywiad)

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ff
Żeby im tylko szef nie kazał zamówić jakiegoś programu u Ojca Dyrektora za skromną kwotę 20 mln zł.
33 30
odpowiedź
User
NiePatriota
Oby nie zrobili z tego kolejnego kanału z gadającymi głowami - bo niestety tak to wygląda po wypowiedziach tych Panów. Nie wiem co oni chcą od oprawy, jest fenomenalna!
32 18
odpowiedź
User
Asptt
Będą programy z telefonicznym udziałem moherów?
24 31
odpowiedź
User
Andrzej
Oby zrobili z tego kanał z gadającymi głowami - z MĄDRZE GADAJĄCYMI głowami! Bo niestety w tej chwili jest niedosyt tego typu produkcji. Pamiętam że w pierwszych latach istnienia stacji było więcej publicystyki kulturalnej i chętnie ją oglądałem. Nie brakowało też kina, dokumentu, teatru, muzyki i całej reszty, wszystko było mądrze zrównoważone. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

Najważniejsze żeby ten kanał nie został upolityczniony. Po przeczytaniu wywiadu jestem jednak o to spokojny.
30 16
odpowiedź
User
YKK
Panowie z Fronda i TV Mango Republika chcą przyciągnąć "liderów opinii i przedstawicieli środowisk kulturotwórczych"? Chyba tych myślących inaczej. A produkcje własne chyba typu "szopka", bo w tym macie największe doświadczenie.
31 32
odpowiedź