SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skaldowie, Makowicz, Młynarski & Masecki i Tęskno wśród laureatów Mateuszów Trójki

W środę, 23 października Program 3 Polskiego Radia po raz 26. przyznał wyróżnienia - Mateusze Trójki, czyli muzyczne nagrody dla polskich wykonawców jazzowych i muzyki rozrywkowej. Wśród laureatów znaleźli się: Adam Makowicz, duet Młynarski & Masecki, Piotr Zubek oraz Skaldowie, Fisz Emade Tworzywo i Tęskno.

Article

Laureaci odebrali statuetki Mateusze Trójki 2019 podczas uroczystej gali w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Uroczystość była transmitowana na antenie Trójki. Galę prowadzili Agnieszka Szydłowska i Piotr Metz.

W poszczególnych kategoriach nagrodzonymi artystami zostali:
- muzyka rozrywkowa – debiut: duet Tęskno za płytę „Mi”
- muzyka rozrywkowa – wydarzenie: Fisz Emade Tworzywo za: płytę „Radar”
- muzyka rozrywkowa – całokształt: Skaldowie
- muzyka jazzowa – debiut: Piotr Zubek za płytę „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego””.
- wydarzenie roku w muzyce jazzowej: muzyczne projekty duetu Jan Młynarski – Marcin Masecki
- całokształt osiągnięć twórczych w kategorii muzyka jazzowa: Adam Makowicz

W tym roku - po raz pierwszy w historii – zostały wręczone nagrody specjalne dla młodych artystów, które trafiły do: Agaty Karczewskiej, Sosnowskiego i Kwiatu Jabłoni.

Wyróżnienia przyznała Akademia Muzyczna Trójki w składzie: Piotr Baron, Anna Gacek, Grzegorz Hoffmann, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Mariusz Owczarek, Piotr Stelmach, Zofia Sylwin, Agnieszka Szydłowska i Tomasz Żąda.

Nagrody Muzyczne im. Mateusza Święcickiego – "Mateusze Trójki" przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej od 1987 roku. Ich nazwa pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu 3.

Do tej pory wśród laureatów znaleźli się m.in. Edyta Bartosiewicz, Ewa Bem, Monika Brodka, Lech Janerka, Anna Maria Jopek, Wojciech Młynarski, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Katarzyna Nosowska, Agnieszka Osiecka, Dawid Podsiadło, Zbigniew Wodecki, Jan Ptaszyn Wróblewski. „Super Mateusza” – za wybitne, ponadczasowe osiągnięcia – otrzymali: Czesław Niemen w 1999 roku, a w 2017 roku - Kora Jackowska.

Udział Trójki w rynku słuchalności w trzecim kwartale br. wyniósł 4,6 proc. - najniższej od 2002 roku. Stacja straciła 1,1 pkt. proc., tj. najbardziej w zestawieniu spośród wszystkich rozgłośni radiowych. Program III jest coraz bliżej najgorszego swojego rezultatu w historii badania Radio Track, prowadzonego od 2001 roku - w fali lipiec-wrzesień 2002 roku Trójka miała 4,3 proc.

W 2018 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. W br. planuje 62,05 mln zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skaldowie, Makowicz, Młynarski & Masecki i Tęskno wśród laureatów Mateuszów Trójki

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Haim Kalikstein
Jak słyszę piosenki i tą egzaltację w głosie młodego Młynarskiego to mam ochotę rzucić odbiornikiem o scianę ! Koleś powinien dywany trzepać na Myśliwieckiej. Razem z Metzem. O Szydłowskiej nie wspominając. Co ta antenowa nudziara robi jeszcze w polskim eterze ?!
odpowiedź
User
X
Jak słyszę piosenki i tą egzaltację w głosie młodego Młynarskiego to mam ochotę rzucić odbiornikiem o scianę ! Koleś powinien dywany trzepać na Myśliwieckiej. Razem z Metzem. O Szydłowskiej nie wspominając. Co ta antenowa nudziara robi jeszcze w polskim eterze ?!

Nie da się słuchać!
odpowiedź
User
tyle o ile
Mateusze-katusze. Skaldowie, którzy już dawno powinni się schować w słoikach z formaliną. Waglewscy - sami swoi, znajomkowie prowadzący w trujce audycje. Jan Młynarski i jego retro zawodzenie wzbudzające chęć mordu.
odpowiedź