SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mathias Döpfner - szef Axel Springer - w radzie dyrektorów Netflix

Mathias Döpfner, CEO wydawnictwa Axel Springer SE (wydawcy m.in. „Bilda”, „Business Insidera”, „Faktu”) wszedł do rady dyrektorów Netflixa.

Mathias Döpfner, szef Axel Springer, fot. Axel Springer Article

Döpfner w Netfixie ma pełnić funkcję dyrektora ds. europejskich mediów cyfrowych.

- Jego przywództwo zarówno w przypadku europejskiego biznesu, jak i mediów cyfrowych przynosi nam nieocenioną perspektywę w momencie, gdy pracujemy nad rozbudową i ciągłym ulepszaniem naszego biznesu na całym świecie - powiedział Reed Hastings, współzałożyciel i dyrektor generalny Netflix.

Döpfner zaś dodał: - Netflix jest jedyny w swoim rodzaju, stworzył wiodącą na świecie usługę rozrywkową, która wciąż otwiera nowe możliwości dla dobra twórców i konsumentów, a radykalnie innowacyjna kultura i zarządzanie stanowią zasadniczy element sukcesu. i jest to ogromna przyjemność i przywilej być częścią tego biznesu.

Mathias Döpfner jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Axel Springer SE. W wydawnictwie pracuje od dwóch dekad. Najpierw był redaktorem naczelnym „Die Welt”. Od 2000 roku wydawnictwo przeszło znaczną transformację cyfrową, a Döpfner był integralną częścią tego procesu.

Jest członkiem rady dyrektorów Warner Music Group i byłym dyrektorem Time Warner Inc. Studiował muzykologię, germanistykę i sztuki teatralne we Frankfurcie i Bostonie.

Obecnie radę dyrektorów Netfliksa tworzą: Reed Hastings, Mathias Döpfner, Rodolphe Belmer, Susan Rice, Anne Sweeney, Richard Barton, A. George (Skip) Battle, Timothy Haley,Jay Hoag, Leslie Kilgore, Ann Mather oraz Brad Smith.

W drugim kwartale br. Netflix zanotował 3,9 mld dolarów przychodów i 384 mln dolarów zysku netto. Platforma zyskała 5,2 mln nowych użytkowników, których przeważająca większość pochodzi z rynków poza USA. Ogółem z Netflixa korzysta obecnie ponad 130 mln internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mathias Döpfner - szef Axel Springer - w radzie dyrektorów Netflix

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GenZ
Gratulacje!
10 15
odpowiedź
User
Nienawidzęwaswszystkich
Miałem nie kupować subskrypcji tego całego netflixa, teraz mnie przekonali i też nie kupię
14 9
odpowiedź