SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Matka Boża na gejowskim plakacie

Wiedeńska organizacja reprezentująca interesy części środowisk homoseksualnych postanowiła reklamować idee adopcji dzieci dla par jednopłciowych oraz sztucznego zapłodnienia w sposób, który wzbudził stanowczy protest chrześcijan.

Na plakacie, który został opublikowany w prasie, umieszczono posąg Matki Bożej oraz tekst: "Czy ona potrzebowała mężczyzny, aby urodzić dziecko? Nie żądamy cudów, ale prawa do sztucznego zapłodnienia i adopcji".

Z tekstu informacji prasowej można dowiedzieć się, że dla organizatorów kampanii (HOSI Wien) ogłoszenie jest wprawdzie kontrowersyjne, ale również zabawne. Twierdzą, że w Austrii tysiące dzieci znajduje się pod opieką rodzin homoseksualnych, ale w świetle prawa rodzic, który nie jest biologicznym ojcem lub matką dziecka, postrzegana jest jako osoba obca.

Środowiska konserwatywnych katolików nie kryją oburzenia i przypominają, że w archidiecezji wiedeńskiej istnieje dość liberalny stosunek wobec mniejszości seksualnych. W Walentynki zorganizowano w archikatedrze św. Szczepana tzw. Nabożeństwo dla Kochających, podczas którego błogosławiono również pary homoseksualne.

Rzymskokatolicka Archidiecezja Wiedeńska oraz luterańska Diecezja Wiednia nie zajęły oficjalnego stanowiska w sprawie reklamy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Matka Boża na gejowskim plakacie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl