SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Matsuri Takahashi pracująca w Dentsu popełniła samobójstwo z przepracowania

Matsuri Takahashi pracująca w dziale e-marketingu sieci reklamowej Dentsu Inc. w Japonii popełniła samobójstwo z przepracowania - orzekła tamtejsza inspekcja pracy. W miesiącu poprzedzającym śmierć miała 105 nadgodzin.

Article

Japońskie media donoszą, że zmarła w grudniu 2015 roku Matsuri Takahashi, 24 letnia pracownica sieci reklamowej Dentsu popełniła samobójstwo z powodu przepracowania. Raport tamtejszej inspekcji pracy wskazuje, że przed tym, jak targnęła się na swoje życie miała przepracowanych 105 nadgodzin w ciągu miesiąca (od 9 października do 7 listopada).

Takahashi pracowała w dziale zajmującym się reklamą internetową, a do agencji dołączyła w ub.r. Jak donoszą japońskie media, niedawno odkryto też, że była zaangażowana w proces zawyżania cen i celowego oszukiwania klientów w Dentsu.

Według prawników reprezentujących rodzinę Takahashi, liczba nadgodzin spędzonych w pracy drastycznie ostatnio wzrosła. Dziewczyna popełniła samobójstwo 25 grudnia 2015 roku. Na niedługo przed tym kobieta w serwisach społecznościowych wielokrotnie informowała swoich znajomych i przyjaciół, że chce umrzeć.

Inspekcja pracy stwierdziła, że obciążenie Takahashi nadmiarem obowiązków służbowych drastycznie wzrosło w krótkim czasie, przez co dziewczyna załamała się nerwowo.

Nie jest to pierwsze samobójstwo pracownika tej sieci reklamowej w Japonii.

W 1991 roku targnął się na swoje życie młody mężczyzna zatrudniony w Dentsu, właśnie z powodu przepracowania. W 2000 roku Sąd Najwyższy, po rozpatrzeniu pozwu złożonego przez jego rodzinę, uznał, że za jego śmierć odpowiedzialna jest właśnie agencja, w której pracował.

Po tym wyroku przedstawiciele Dentsu zapowiedzieli, że będą ściśle monitorować czas pracy swoich pracowników.

Tymczasem według prawników, w firmie tej zobowiązano pracowników do składania sprawozdań na temat warunków zatrudnienia, ale tak, by liczba przedstawianych w nich nadgodzin nie przekraczała dozwolonego progu, akceptowanego przez instytucje nadzorujące przestrzeganie prawa pracy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Matsuri Takahashi pracująca w Dentsu popełniła samobójstwo z przepracowania

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Majka
Idzie przykład z centrali do samego dołu.
Ludzie z Detnsu w Polsce pewni mogliby powiedziec kilka slow na ten temat. A 105 nadgodzin, ide o zaklad ze ktos na Czerskiej pobil ten wynik :)
17 10
odpowiedź
User
Green Goblin
Jądro zła - medialny Babilon! Więcej asapów i jeszcze szybciej proponuję...
16 8
odpowiedź