SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

McDonald's daje drugie życie śmieciom

W nowej odsłonie kampanii „Jutro zależy od nas” McDonald’s pokazuje, co dzieje się ze zużytymi papierowymi opakowaniami w restauracjach sieci. Pokazuje, że dzięki właściwej segregacji mogą wrócić do lokali w postaci ręczników i papieru toaletowego. Działania reklamowe przygotowały agencje DDB Warszawa i OMD.

Article

Najnowszy spot McDonald's opowiada historię papierowego śmiecia, który wpada do kosza w restauracji i odbywa drogę przez kolejne etapy recyklingu.

- Dzięki innowacyjnej technologii, którą opracowaliśmy wspólnie z polskim recyklerem, w McDonald's jesteśmy w stanie przetworzyć opakowania papierowe z domieszką polimeru oraz zabrudzone po posiłku. Dlatego wrzucanie zużytych opakowań w restauracjach McDonald's do frakcji papierowej jest tak ważne. Dzięki temu możemy dawać śmieciom drugie życie - mówi Anna Borys, dyrektorka ds. korporacyjnych McDonald's Polska.

Spot opowiada drogę, jaką przebywa zużyte papierowe opakowanie wrzucone do odpowiedniego otworu kosza w restauracji McDonald’s. Finalnie wraca do lokalu w postaci papierowego ręcznika.

Kluczową rolę w całej historii odgrywają kolejni bohaterowie, którzy pomagają papierkowi na kolejnych etapach podróży. Pracownik restauracji – Jacula, dba o właściwe przekazanie papierowych odpadów Włodziowi, który przewozi je do recyklera z Torunia. Już na miejscu, w papierni, Kacha uruchamia dalszy proces, gdzie dzieje się „magia” – „sortowanko, obmywanko i osuszanko”. I tak nasz odmieniony papierek wraca do restauracji w nowej postaci – ręczników papierowych, które układa w podajniku toalety kolejny pracownik restauracji – Szymuś.

Działania mediowe w ramach nowej odsłony kampanii „Jutro zależy od nas” obejmują telewizję, VOD, kina, programmatic video, digital (SoMe). Za realizację kampanii odpowiada agencja DDB, zakupem i zaplanowaniem mediów zajął się dom mediowy OMD, a działania PR prowadzi agencja 24/7Communication.

 

Dołącz do dyskusji: McDonald's daje drugie życie śmieciom

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pati
żeby tylko te wszystkie antyekologiczne zj... to kumały
odpowiedź