SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

McDonald's pozbywa się plastiku z zabawek Happy Meal

McDonald's ogłosił, że do końca 2025 roku plastik ze wszystkich zabawek w Happy Meal zostanie zastąpiony bardziej  sprzyjającymi środowisku materiałami - pochodzącymi z recyklingu lub odnawialnych.

Article

Ruch McDonald's wynika z przyjętej przez koncern strategii zrównoważonego rozwoju, którego częścią jest ograniczenie produkcji i wykorzystywania w produktach plastiku. Sieć fastfoodów wyeliminowała plastik ze słomek wydawanych klientom, stawia także na papierowe kubki (w lodach McFlurry) i materiały pochodzące z recyklingu. Teraz plastik w zdecydowanej większości zostanie wyeliminowany w zabawkach z zestawów dla dzieci Happy Meal.

- Nasze kolejne pokolenie klientów bardzo troszczą się o ochronę planety i o to, co możemy zrobić, aby nasza działalność była bardziej zrównoważona. Ściśle współpracujemy z dostawcami, rodzicami i ekspertami od zabawy i inżynierami, aby wprowadzić bardziej zrównoważone, innowacyjne projekty i pomóc napędzić popyt na materiały z recyklingu - powiedziała Jenny McColloch, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w McDonald's.

Zabawki Happy Meal z bardziej ekologicznych materiałów

Lubiane przez najmłodszych postacie filmowe, wcześniej oferowane w formie plastikowych zabawek, mogą pojawić się ponownie jako figury 3D. Inne produkty, takie jak mini gry planszowe z plastikowymi elementami, mogą zostać zastąpione akcesoriami wykonanymi z certyfikowanych materiałów pochodzenia roślinnego lub pochodzących z recyklingu.

Do końca 2025 roku, każda zabawka w zestawie McDonald's Happy Meal sprzedawana na całym świecie będzie produkowana w sposób bardziej zrównoważony, co zmniejszy ilość wykorzystywanego w nich konwencjonalnego plastiku o 90 proc. Tym samym koncern zmniejszy zapotrzebowanie na produkcję plastiku z paliw kopalnych. Zabawki będą produkowane tylko z materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu lub certyfikowanych.

McDonald's podkreślił w oficjalnym komunikacie, że do końca 2020 r. zrealizował w około 80 procentach założony cel, jakim jest pozyskiwanie wszystkich opakowań dla gości z odnawialnych, nadających się do recyklingu lub certyfikowanych źródeł do 2025 r.

Do 2025 r. McDonald’s chce wdrożyć recykling we wszystkich restauracjach marki na świecie oraz całkowicie przejść na opakowania pochodzące ze źródeł odnawialnych, produkcji certyfikowanej lub recyklingu. Do roku 2030 sieć zmniejszy także emisję gazów cieplarnianych z biur i restauracji sieci o około 150 milionów ton, a w odniesieniu do łańcucha dostaw 31 proc. (w przeliczeniu na tonę żywności i opakowań).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: McDonald's pozbywa się plastiku z zabawek Happy Meal

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl