SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

McDonald’s wprowadza do Polski papierowe słomki

Od 7 stycznia br. w wybranych lokalach McDonald’s Polska klienci będą mogli wybrać słomki z papieru. Na razie to pilotaż - trwa w Polsce i na kilkunastu innych rynkach na świecie.

Article

Test potrwa od 7 do 27 stycznia w następujących lokalach: Warszawa, ul. Świętokrzyska 3; Katowice, ul. Stawowa 5; Poznań, ul. Grunwaldzka 104 c; Gdańsk, ul. Bażyńskiego 2; Wrocław, Rynek 30; Mrągowo. Goście będą mogli wybrać standardową słomkę z plastiku, słomkę z papieru lub całkowicie zrezygnować ze słomki.

- Słomki ze względu na swój mały rozmiar są trudne do wychwycenia przez systemy segregacji odpadów i dlatego nie są poddawane segregacji i recyklingowi w takim stopniu, jak inne odpady plastikowe. W minionym roku dużo mówiło się o tej kwestii. To jednak tylko jeden z aspektów szerszego tematu opakowań jednorazowych, na którym się skupiamy w ramach strategii Scale For Good - mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Scale for Good

Zgodnie z ogłoszoną przez McDonald’s rok temu strategią Scale for Good do roku 2025 wszystkie odpady opakowaniowe z sal jadalnych będą trafiać do recyklingu, a ponadto materiał, z którego opakowania są wykonane, będzie pochodził ze źródeł odnawialnych, certyfikowanych bądź z odzysku.

Strategia zakłada również znaczące redukcje emisji gazów cieplarnianych związanych z działaniem restauracji, biur (o 36 proc.) i systemu dostaw (o 30 proc.). Ponad 65 proc. lokali polskiej sieci McDonald’s jest zasilanych energią ze źródeł odnawialnych. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: McDonald’s wprowadza do Polski papierowe słomki

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gax
A papier to z czego powstaje?
16 11
odpowiedź
User
Mik
No właśnie a papier... Z deszczu pod rynnę..
15 12
odpowiedź
User
qwerty
papier i napoje? A z czego ten papier jest że wytrzyma kontakt z napojami i się nie rozmoczy?
16 12
odpowiedź
User
Al
Ciekawe, czy papierowe słomki będą serwowane w jadłodajniach Agory i Michnika ?
19 14
odpowiedź
User
Kisia
Ale fajno. Będę je mogła zjeść na deser deseru.
14 8
odpowiedź