SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI Capital za 255 mln zł sprzedaje eCard i Dotpay

MCI Capital sprzeda 75,40 proc. udziałów w spółce Dotcard, która z kolei posiada 100 proc. udziałów w eCard i Dotpay, za szacowaną kwotę 255 mln zł - poinformował MCI Capital w komunikacie. MCI Capital zawarł przedwstępną umowę sprzedaży tej firmy m.in. z duńską spółką Nets Denmark A/S.

fot. Shutterstock.comArticle

W efekcie transakcji MCI Capital, poprzez fundusz MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wyodrębnionym subfunduszem MCI.EuroVentures 1.0, sprzeda wszystkie swoje udziały w Dotcard.

Szacowana cena ze sprzedaży udziałów wyniesie 255 mln zł, ale finalna wartość jest uzależniona od spełnienia warunków wskazanych w umowie przedwstępnej, między innymi od daty wejścia w życie umowy sprzedaży.

Warunkiem podpisania umowy sprzedaży jest uzyskanie stosownych zgód lub braku sprzeciwu Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak podano w komunikacie, zawarcie przez zbywcę oraz nabywcę umowy sprzedaży udziałów uzależnione jest od spełnienia warunków wskazanych w umowie przedwstępnej sprzedaży, między innymi od uzyskania przez nabywcę stosownych zgód lub braku sprzeciwu prezesa na nabycie udziałów.

Dotpay oraz eCard to krajowe instytucje płatnicze, które oferują obsługę płatności w modelu omni-channel (online i offline). Dotpay oraz eCard posiadają 15 letnie doświadczenie na rynku płatności, zatrudniają ok. 100 pracowników w Warszawie i Krakowie i świadczą usługi ponad 30.000 klientom we wszystkich segmentach rynku płatności.

Obie spółki znajdowały się w portfelu MCI.EuroVentures od 2016 roku. Fundusz podał w komunikacie prasowym, że zysk z transakcji na poziomie ok. 255 mln zł pozwoli mu na osiągnięcie ok. 40 proc. wewnętrznej stopy zwrotu (IRR) oraz 3.0x cash on cash (CoC).

W komunikacie podano, że zespół zarządzający MCI.EuroVentures skupia się teraz na weryfikacji nowych celów inwestycyjnych w obszarze buyout - na nowe inwestycje jest gotowy przeznaczyć 200 mln zł.

Przed transakcją sprzedaży Dotpay/eCard, fintech stanowił około jedną trzecią portfela funduszy MCI, obok takich segmentów jak e-commerce i infrastruktura IT.

Swój pakiet w spółce Dotcard sprzeda też spółka Saltus TUW.

Nabywcą Dotpay/eCard jest inwestor strategiczny - Nets. Firma działa w dziedzinie płatności cyfrowych i usług powiązanych w krajach nordyckich, jest jednym z największych procesorów płatności, agentów rozliczeniowych i dostawców usług płatniczych w Europie.

"Dzięki tej akwizycji rozszerzamy naszą obecność geograficzną w Europie, szczególnie w obszarze usług handlowych o wysokiej dynamice, mając teraz lepszy dostęp do wykorzystania potencjału polskiego rynku. Dotpay/eCard w ostatnich latach zanotował bardzo dobre wyniki, osiągając solidny wzrost obrotów. Naszym celem jest kontynuacja rozwoju, zarówno organicznego jaki i poprzez konsolidację rynku" - powiedział Bo Nilsson, prezes Nets.

Z nowym inwestorem współpracować ma zarząd Dotpay/eCard, który był zaangażowany w proces sprzedaży.

Doradcami grupy MCI były Trigon oraz Deloitte Legal, a doradcami Nets - CET Polska oraz White&Case.

Dołącz do dyskusji: MCI Capital za 255 mln zł sprzedaje eCard i Dotpay

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl