SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI Management sprzedał wszystkie akcje spółki S4E

MCI Management zakończył inwestycję w spółce S4E poprzez pełne wyjście i sprzedaż posiadanych akcji stanowiących 40,09% jej kapitału, poinformował MCI czwartek. Cena transakcji wyniosła 6,25 zł za akcję.

"Sprzedaż akcji przez MCI Management jest zgodna z komunikowaną wcześniej strategią zakładającą całkowite wyjście z S4E, i jest zakończeniem procesu rozpoczętego w 2009 r. (…) Cieszymy się, że udało nam się zaangażować w proces kontynuacji rozwoju spółki inwestorów związanych już z firmą, współpracujących blisko z jej zarządem, w szczególności Romana Pudełko, założyciela S4E. Możemy zatem mówić o transakcji wykupu menadżerskiego (MBO)" - powiedział Sylwester Janik, venture partner w MCI Management, cytowany w komunikacie.

Nabywcami akcji są Roman Pudełko, obecny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej S4E oraz Ingalil Holdings Limited.

MCI podał, że na przestrzeni ponad dziewięciu lat inwestycji, zrealizował średnioroczną wewnętrzną stopę zwrotu (IRR) na poziomie 17,00%.

S4E to jedna z najstarszych inwestycji, jakich dokonał MCI, nabywając w czerwcu 2001 r. 90,89% udziałów spółki. W sierpniu 2007 r. MCI dokonał częściowego wyjścia ze spółki, poprzez IPO S4E na NewConnect, uzyskując na tej transakcji stopę zwrotu na poziomie 35%.

Wartość aktywów pod zarządzaniem MCI wynosi ok. 350 mln zł. Grupa MCI zrealizowała jak dotąd łącznie 36 projektów inwestycyjnych oraz dokonała 15 pełnych wyjść i przeprowadziła częściowe transakcje wyjścia z pięciu inwestycji.

W lutym MCI Management podał, że oczekuje w 2010 r. zysku netto w wysokości 67,0 mln zł. Prognoza oparta jest na założeniu, iż grupa kapitałowa MCI Management na koniec roku 2010 będzie zarządzała aktywami o wartości ponad 545 mln zł.

Jeszcze w styczniu tego roku MCI Management podniósł prognozę zysku netto na 2009 rok o 48% do 42,5 mln zł z 28,7 mln zł.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 25,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 26,33 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 6,59 mln zł wobec 0,35 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI Management sprzedał wszystkie akcje spółki S4E

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl