SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI Management zainwestował w e-supermarket Frisco.pl

Helix Ventures Partners, fundusz venture capital zarządzany przez MCI Management, zainwestował we Frisco.pl, poinformowali przedstawiciele spółek w czwartek. Wartość inwestycji to kilka milionów złotych za pakiet mniejszościowy. Docelowo wartość inwestycji to kilkanaście milionów złotych za które fundusz z grupy MCI Management obejmie pakiet większościowy.

MCI Management zainwestował w e-supermarket Frisco.pl

"Frisco.pl jest liderem polskiego rynku e-grocery i największym graczem typu pure-player [nie związanym z tradycyjnym detalistą - ISB]. Wzorzec dla spółki stanowi notowane na giełdzie w Londynie Ocado, obsługujące terytorialnie 70% gospodarstw domowych w Anglii" - powiedział dziennikarzom prezes MCI Management Tomasz Czechowicz.

Dodał, że dzięki środkom zainwestowanym przez fundusz spółka zamierza powiększyć swoją działalność w obszarze aglomeracji warszawskiej oraz w perspektywie 2-3 lat rozpocząć ekspansję ogólnokrajową. Plany Frisco.pl na najbliższą przyszłość zakładają m.in. intensywną kampanię marketingową i rozszerzenie funkcjonalności strony internetowej.

Wcześniej prasa informowała, że Frisco.pl pozyska w tym tygodniu inwestora a serwis DealWatch podał, że chodzi o MCI Management.

Dynamiczny wzrost rynku e-commerce i wzrost świadomości społeczeństwa będą wyznacznikami naszego dalszego rozwoju. Strategia Frisco zakłada dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży na rynku warszawskim oraz ekspansję na inne polskie aglomeracje. Jesteśmy również przygotowani do przeprowadzenia oportunistycznych akwizycji, których efektem byłoby skokowe zwiększenie skali działalności oraz lepsze wykorzystanie platformy logistycznej bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów" - powiedział prezes Frisco Witold Ferenc. Dodał, że takie akwizycje są możliwe, bo obecnie centrum logistyczne spółki wykorzystuje tylko część swoich możliwości.

Ferenc poinformował, że w zeszłym roku przychody spółki wyniosły ok. 13 mln zł. Frisco.pl zakłada, że już w tym roku tempo wzrostu znacznie przyśpieszy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI Management zainwestował w e-supermarket Frisco.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl