SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI Management ze 106 milionami złotych zysku i 18,15 złotego aktywów netto na akcję

W trzech kwartałach 2015 roku grupa MCI Management zanotowała zysk netto na poziomie 106 mln zł, a wartość certyfikatów inwestycyjnych funduszy posiadanych przez firmę wyniosła 1,49 mld zł. - Najistotniejszy z naszego punktu widzenia jest potencjał dalszego wzrostu spółek oraz nowych inwestycji - podkreśla Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Management.

Tomasz CzechowiczArticle

W komunikacie podsumowującym kondycję finansową MCI Management informuje, że w ciągu 9 miesięcy br. wypracował 118 mln zł zysku z inwestycji i 106 mln zł zysku netto. Wskaźnik aktywów netto na akcję wyniósł na koniec września 18,15 zł, czyli o 13 proc. więcej niż przed rokiem. Prognoza spółki zakłada jego wzrost do poziomu 19,75 zł na koniec br.

O 12,8 proc. rok do roku zwiększyła się wartość certyfikatów inwestycyjnych funduszy, których właścicielem jest MCI Management osiągając na koniec III kwartału br. poziom 1,49 mld zł.

Fundusz podkreśla, że dla jego wyników za 9 miesięcy br. duże znaczenie miał III kwartał, który stał pod znakiem niepewności na europejskich giełdach. W konsekwencji spadły kursy akcji Indeks, ABC Data, windeln.de oraz Private Equity Managers, a zysk z inwestycji wyniósł jedynie 5,5 mln zł na 118 mln wypracowanych od początku br.

- Zawirowania na europejskich giełdach nie sprzyjały budowaniu wartości dla spółek publicznych z naszego portfela - podkreśla Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Management. - Pozytywnie na tym tle wyróżniła się Wirtualna Polska, która tylko w trzecim kwartale zyskała na wartości 17 proc. Jednak najistotniejszy z naszego punktu widzenia jest potencjał dalszego wzrostu tych spółek oraz nowych inwestycji, które dołączyły do portfeli naszych funduszy w czasie ostatnich miesięcy.

MCI Management nie odpowiedział na pytanie Wirtualnemedia.pl o dalsze plany grupy związane z Wirtualną Polską i ewentualne plany wyjścia z tej inwestycji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI Management ze 106 milionami złotych zysku i 18,15 złotego aktywów netto na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl