SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI Management zwiększa zaangażowanie w Travelplanet.pl

W drodze transakcji pakietowej MCI nabył dodatkowy pakiet blisko 5 proc. akcji w turystycznej spółce Travelplanet.pl. MCI wraz z funduszem MCI.TechVentures zamierzają wzmocnić nadzór właścicielski w celu odbudowania wartości spółki.

MCI Management zwiększa zaangażowanie w Travelplanet.pl

Spółka Travelplanet.pl powstała w grudniu 2000 r., jako start-up, przy dofinansowaniu ze strony MCI na poziomie 1,5 mln zł. Po kilku latach rozwoju i budowy wartości, w lipcu 2005 r., spółka została wprowadzona na rynek główny GPW w Warszawie, pozyskując w procesie IPO środki w wysokości 6.666.660 zł.

Okres kilku ostatnich lat, mimo silnej pozycji rynkowej, nie był korzystny dla spółki z perspektywy wyników finansowych. Również wyniki spółki za trzy kwartały roku 2010 - trudnego ze względu na kilkutygodniowe zawirowania w turystyce na skutek pyłu wulkanicznego - wskazują, że spółka zakończy rok obrotowy ze stratą.

"Zdecydowaliśmy się na zwiększenie poziomu zaangażowania, bo uważamy, że spółce potrzebne jest większe wsparcie merytoryczne ze strony znaczącego akcjonariusza, by odbudować osłabioną pozycję rynkową" - powiedziała Beata Stelmach, przewodnicząca Rady Nadzorczej TP.PL, reprezentująca MCI.

Po tej transakcji, łącznie z pakietem jaki znajduje się bezpośrednio w funduszu MCI.TechVentures, grupa MCI kontroluje dziś 44,44 proc. Travelplanet.

"Uważamy, że wprowadzenie bardziej rygorystycznego nadzoru właścicielskiego pozwoli spółce na wykorzystanie potencjału rozwoju na rosnącym rynku e-turystyki w Polsce. Dzięki wykorzystaniu m.in. naszych doświadczeń na rynku e-travel w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pragniemy wspierać Zarząd Travelplanet w przygotowaniu strategii mającej na celu odbudowę wartości spółki" - powiedział Sylwester Janik, zarządzający funduszem MCI.TechVentures, członek zarządu MCI Management.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI Management zwiększa zaangażowanie w Travelplanet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl