SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI planuje publiczną emisję obligacji. Nie wyklucza emisji akcji

Fundusze z Grupy MCI pracują nad ośmioma projektami inwestycyjnymi. Spółka podtrzymuje swoje plany i rozważa emisję obligacji.

fot. Shutterstock.comArticle

– Jesteśmy w trakcie rozpatrywania ośmiu projektów inwestycyjnych – mówi Cezary Smorszczewski, partner zarządzający i prezes zarządu MCI Management SA. – Wyemitowaliśmy już obligacje o łącznej kwocie ponad 160 mln zł, mamy również dostęp do środków w formie linii kredytowych i innych, które dają prawie 300 mln zł. Te pieniądze będą przeznaczone na inwestycje.

Do marca, kiedy dla spółki kończy się rok inwestycyjny, MCI zamierza zrealizować plan inwestycji na poziomie 305 mln zł przy jednoczesnym wyjściu z inwestycji wartych 100 mln zł. Jak dodaje Smorszczewski, wyniki funduszu są bardzo zadowalające. Najważniejszy dla takich spółek wskaźnik NAV (aktywa netto na akcję) wynosi obecnie 16,1 zł, wobec planowanych 16,5 zł na koniec roku.

W planach jest pozyskiwanie dodatkowego finansowania.

– Myślę, że rozważymy publiczną emisję obligacji. Co do emisji akcji, to zobaczymy. Na razie uważamy, że cena akcji w odniesieniu do NAV-u jest relatywnie niska, co obrazuje rozpoczęty buyback przez jednego z głównych akcjonariuszy – mówi prezes MCI.

Obecne inwestycje MCI rozwijają się zgodnie z planem. W trzecim kwartale tego roku fundusze grupy zrealizowały trzy nowe inwestycje. Fundusz Internet Ventures wsparł ponad 2 mln zł serwis LepszaOferta.pl i 4 mln zł – rozwój serwisu MyBase.com. MCI.TechVentures uczestniczył w finansowaniu spółki Travelata, rosyjskiego lidera rynku e-travel.

– W sprawie Netii nic się nie zmieniło na obecnym etapie – dodaje Smorszczewski. – Wchodziliśmy w inwestycję z pewnymi założeniami inwestycyjnymi. Mamy nadzieję, że będą one realizowane. Patrzymy na tę inwestycję w perspektywie średnio-długoterminowej od 2 do 4 lat, nie wykluczamy jednak innych scenariuszy. Jeżeli krótkoterminowo pojawi się ciekawa okazja, czy to zakup, czy to wyjście z inwestycji, to też jest możliwe.

Do debiutu na GPW szykuje się Private Equity Managers. Prezes MCI zapewnia, że tu też wszystko idzie zgodnie z planem.

– Planowany debiuty to czwarty kwartał 2014 lub pierwszy kwartał 2015 roku, ale już w 2014 roku będziemy przygotowani na ten debiut – mówi Smorszczewski.

Po III kwartałach 2014 r. Grupa MCI osiągnęła wynik netto na poziomie 240,5 mln zł, czyli o blisko 46 proc. wyższy niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI planuje publiczną emisję obligacji. Nie wyklucza emisji akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl