SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI sfinalizowało sprzedaż Dotpay i eCard za 255 mln zł, prezesem nadal Andrzej Budzik

Wszystkie wymagane organy regulacyjne zatwierdziły kupno przez duńską firmę Nets spółki Dotpay/eCard od funduszu MCI.EuroVentures. Wartość transakcji to ok. 255 mln zł. Prezesem Dotpay nadal będzie Andrzej Budzik.

Tomasz Czechowicz, prezes i większościowy akcjonariusz MCI CapitalArticle

Transakcja dotyczy 75,40 proc. udziałów w spółce Dotcard, która ma 100 proc. udziałów w eCard i Dotpay. eCard i Dotpay oferują system kompleksowej obsługi rozwiązań płatności elektronicznych w Polsce. Obsługują w tym zakresie ponad 30 tys. punktów sprzedaży.

Sprzedaż przez fundusz należący do grupy MCI udziałów Dotcard ogłoszono w czerwcu ub.r. Teraz poinformowano, że zgodę na transakcję wydały wszystkie analizujące ją organy regulacyjne.

- Dzięki przejęciu Dotpay/eCard rozszerzamy naszą obecność w Europie i uzyskujemy dostęp do nowych możliwości w Polsce, która jest rynkiem szybko rozwijającym się, szczególnie w obszarze handlu elektronicznego. Naszym celem jest kontynuacja i wzmocnienie silnej pozycji, jaką zdobył Dotpay/eCard w ostatnich latach - zarówno poprzez inwestycje w rozwój organiczny, jak i poprzez dalszą konsolidację - komentuje Bo Nilsson, CEO firmy Nets.

W zespole Dotpay i eCard pracuje ok. 80 osób. W 2017 roku firmy zanotowały ponad 12 mln euro dochodów brutto.

Na stanowisku prezesa Dotpay pozostaje Andrzej Budzik. - Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie współpracy i dalsze wzmacnianie oferty usług dla naszych merchantów. W ramach Grupy Nets przyśpieszymy wprowadzanie na rynek najnowocześniejszych rozwiązań, podkreślając dodatkowo naszą ambicję bycia liderem innowacji - zapowiada.

MCI był właścicielem Dotpay/eCard przez trzy lata

Z transakcji zadowolona jest również grupa MCI. - Bardzo cieszymy się z finalizacji transakcji. Dotpay/eCard niewyobrażalnie rozwinął się w ostatnich latach, a teraz, z Nets będącym strategicznym inwestorem, ich przyszłość wygląda jeszcze bardziej obiecująco - komentuje Łukasz Wierdak, investment partner w MCI.

- Dla MCI inwestycja okazała się wielkim sukcesem, generując wyniki na poziomie 3.0 CoC (stopy kosztu kapitału - przyp.) i niemal 40 proc. IRR (wewnętrznej stopy zwrotu - przyp). W okresie inwestycyjnym trwającym trzy lata. Nieustannie poszukujemy dynamicznie rozwijających się spółek z obszaru digital economy. Szczególne podziękowanie należy się Zarządowi za owocną współpracę. Jednocześnie życzę Dotpay/eCard i Nets wielu sukcesów w przyszłości - dodaje Łukasz Wierdak.

Dołącz do dyskusji: MCI sfinalizowało sprzedaż Dotpay i eCard za 255 mln zł, prezesem nadal Andrzej Budzik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl