SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI zwiększa zaangażowanie w DomZdrowia.pl

Na początku lipca b.r. MCI Management S.A. podjęło decyzje o przeprowadzeniu trzeciej rundy inwestycyjnej projektu DomZdrowia.pl.

Jak podano w komunikacie obecna runda inwestycyjna w wysokości 450 tys PLN jest drugą transzą inwestycji z kolei w tym roku i trzecią od momentu inwestycji początkowej Funduszu w DomZdrowia.pl Sp. z o.o. z października 2005 roku. W ramach trzeciej rundy MCI Management obiął nowe udziały DomZdrowia.pl o wartości 450 tys PLN, tym samym łączne zaangażowanie kapitałowe Funduszu w przedsięwzięciu wynosi około 1,4 mln PLN. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału MCI Management S.A. będzie posiadało 49,57% udziałów w Spółce.

„Spółka zakończyła budowę i rozszerzenie oferty produktowej w drugim kwartale tego roku o kosmetyki i leki na receptę, tym samym kończąc etap przygotowania do ekspansji rynkowej od strony produktowej. Kosmetyki w naszej ofercie pomogą zwiększyć tempo wzrostu z obecnych 50% rocznie do około 75% rocznie. Natomiast leki na receptę mają długoterminowy strategiczny charakter, jako pierwsi zaoferowaliśmy od czerwca b.r. w Polsce taką możliwość dla klientów i na efekty należy poczekać. Mimo niesprzyjającego otoczenia lobby aptekarskiego, niejasności prawnych oraz opóźnienia we wprowadzaniu elektronicznych recept liczymy na stopniowy wzrost popularności kanału internetowego w tej kategorii produktowej”: powiedział Jacek Denkowski Prezes Zarządu DomZdrowia.pl.

„Przyspieszyliśmy pierwotny plan inwestycji ze względu na szybsze zakończenie wprowadzenie dodatkowych kategorii produktowych przez Spółkę, co było założeniem drugiej rundy inwestycyjnej. Kapitał z trzeciej rundy zostanie przeznaczony przede wszystkim na finansowanie rozwoju serwisu w obszarze kosmetyków oraz leków na receptę oraz na finansowanie wdrożenia technologii ecommerce. Ścieżka rozwoju DomZdrowia.pl jest zgodna z historią rozwoju globalnych liderów na rynku Drugstore.com oraz DocMorris.de. Wierzymy ze Spółka w oparciu o rozszerzoną ofertę produktową będzie w stanie szybciej osiągnąć masę krytyczną biznesu, co istotnie przyczyni się do wzrostu wartości przedsięwzięcia”: powiedział Andrzej Jasieniecki, Dyrektor Inwestycyjny MCI Management S.A.

Trzecia runda inwestycyjna MCI Management w DomZdrowia.pl jest wynikiem realizacji strategii Funduszu zakładającej zwiększenie inwestycji w obszarze handlu elektronicznego, szczególnie w segmencie produktów dla konsumentów o dużej masie krytycznej.

DomZdrowia.pl Sp. z o.o. od lipca 2004 roku jest operatorem witryny internetowej www.domzdrowia.pl i działa w oparciu o punkt apteczny. Spółka jako pierwsza na polskim rynku od lipca 2004 roku umożliwiła dokonywanie zakupów leków OTC przez Internet oraz od czerwca 2006 roku umożliwia również dokonanie zamówienia przez Internet leków na receptę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI zwiększa zaangażowanie w DomZdrowia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl