SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media Agory dla Jana Pawła II

Książka z 'Gazetą Wyborczą', specjalne 'Metra' i nowy serwis tematyczny w portalu Gazeta.pl - tak media Agory upamiętniają rocznicę odejścia Jana Pawła II.

W piątek 31 marca 2006 r. pojawi się w sprzedaży książka „Byliśmy z Nim” – zbiór wspomnień czytelników „Gazety Wyborczej” o ostatnim spotkaniu z Janem Pawłem II. Książka powstała w wyniku odzewu czytelników na apel „Gazety” o nadsyłanie  wspomnień o ostatnim spotkaniu z Janem Pawłem II.

Przez prawie miesiąc do redakcji napłynęły tysiące listów, fotografii, poruszających wspomnień, w których Polacy opowiadali, jak z Nim byli, gdy odchodził, gdzie Go żegnali, co w nich z tamtego czasu zostało. Wyboru z ogromu materiału dostarczonego przez czytelników dokonały lokalne redakcje „Gazety”, a całość zredagował Dariusz Jaworski, zastępca redaktora naczelnego poznańskiej „Gazety”. Przedmowę napisał Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny miesięcznika „Więź”, konsultor Papieskiej Rady ds. Świeckich. Teksty i zdjęcia, które nie zmieściły się w książce, zostaną w sobotę 1 kwietnia 2006 r. wydrukowane na stronach lokalnych „Gazety Wyborczej”.

Specjalnym dodatkiem do książki jest film DVD „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II”, w którym ostatnią wolę Papieża Polaka odczytał Krzysztof Kolberger. W filmie wykorzystano teksty
z pism i katechez Jana Pawła II oraz materiały archiwalne Centrum Telewizji Watykańskiej
i Filmoteki Muzeów Watykańskich. Reżyseria filmu: Wanda Różycka-Zborowska, producent: Przemysław Häuser, produkcja: TV Promotion Group 2006.

Książka będzie dostępna w sprzedaży z „Gazetą Wyborczą” przez miesiąc od piątku 31 marca 2006 r.
w cenie 24 zł. plus cena „Gazety”. Premiera książki wsparta będzie kampanią promocyjną, która rozpocznie się 28 marca 2006 r. i obejmie: TV, radio (stacje Grupy Radiowej Agory i rozgłośnie ogólnopolskie) oraz prasę („Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”).

Czytelnicy „Gazety Wyborczej”, których wspomnienia i zdjęcia zostały wykorzystane w książce „Byliśmy z Nim”, otrzymają na pamiątkę egzemplarz książki.

W niedzielę 2 kwietnia pojawi się też specjalne wydanie „Metra” poświecone Papieżowi. Dziennik ukaże się w nakładzie 100 tys. egzemplarzy i będzie dystrybuowany w Warszawie oraz Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Częstochowie, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Szczecinie, Bydgoszczy i Toruniu.

Gazeta.pl uruchomi w rocznicę odejścia Jana Pawła II specjalny serwis internetowy poświęcony Papieżowi Polakowi. W nowym serwisie oprócz wspomnień o życiu Papieża użytkownicy znajdą rozbudowane galerie zdjęć, nagrania fragmentów homilii w formacie MP3, a także najnowsze wiadomości z całego świata pokazujące wpływ Jana Pawła II na współczesność.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media Agory dla Jana Pawła II

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl