SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media najczęściej cytowane w maju

W maju pozycję lidera w rankingu najczęściej cytowanych mediów uzyskała Rzeczpospolita, na informacje której inne media powoływały się 870 razy

W odróżnieniu od poprzedniego miesiąca, liderem wśród najczęściej cytowanych mediów jest Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza zaś znajduje się na drugiej pozycji. Na trzecim miejscu ponownie uplasowało się Życie Warszawy. Wśród rozgłośni radiowych prym nadal wiedzie Radio Zet, które znalazło się na 7. pozycji. Warto zwrócić uwagę na wysokie, 4. miejsce Super Expressu. Po-dobnie jak w poprzednim miesiącu, w pierwszej 15-tce cytowanych mediów znalazła się jedna stacja telewizyjna, tym razem jest to TVN. Onet.pl znalazł się na 12. pozycji.

Rzeczpospolita - 870
 Gazeta Wyborcza - 788
Życie Warszawy - 223
Super Express - 207
Fakt - 207
Trybuna - 185
Radio Zet - 178
Wprost - 157
RMF FM- 150
TVN - 124
Newsweek - 123
Onet.pl - 112
Polityka  - 111
Gazeta Prawna - 96
PR 3 - 92

Zdecydowana większość przekazów, to przeglądy prasy. Na drugiej pozycji uplasowały się materia-ły dotyczące polityki. Wysoka liczba cytatów zaczerpnięta z Super Expressu wiąże się z zamieszczeniem przez dziennik na pierwszej stronie zdjęcia zmarłego reportera TVP Waldemara Milewicza i związanym z tym protestem środowiska dziennikarskiego. Piąte miejsce w rankingu najczęściej cytowanych mediów dziennika Fakt związane jest z informacjami dotyczącymi podwyżek cen benzyny oraz apelem wystosowanym do rządu o obniżenie akcyzy. Również częściej niż w poprzednim miesiącu, uwzględniano tę gazetę w codziennych  przeglądach prasy.
Ciekawostką jest pojawienie się wśród najczęściej cytowanych rozgłośni radiowych Radia Kraków. Rozgłośnia ta ujawniła aferę w jednym z krakowskich szpitali.

Badanie przeprowadzono na podstawie 3715 przekazów mediowych (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 maja 2004 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości podawanych na łamach innych mediów 5562 razy. Najczęściej powoływano się na donie-sienia prasowe (4421), następnie radiowe (577), telewizyjne (312) oraz internetowe (264).

Raport przygotował Instytut Monitorowania Mediów, który monitoruje ponad 430 tytułów prasowych, 8 stacji telewizyjnych, wybrane programy 9 rozgłośni radiowych oraz polskie zasoby Internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media najczęściej cytowane w maju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl